• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

20.3.2019

TRESTNÍ SOUDNÍ ŘÍZENÍ 
OKRESNÍ SOUD V KARLOVÝCH VARECH - V3, V4

Dne 20. března 2019 navštívili studenti třetího a čtvrtého ročníku oboru veřejnosprávní činnost trestní řízení u Okresního soudu v Karlových Varech. Předmětem hlavního líčení byly drogové delikty.

Dov Dov

Autorka článku a fotografií: Ing. Jana Mazáčková

 

19.3.2019

EXKURZE DO FIRMY KOVOVÝROBA DZ s.r.o. v NEJDKU
2. ročník oborů Nástrojař (23-52-H/01) a Strojírenské práce (23-51-E/01)

Prošli jsme hlavně nástrojárnu, kde jsme se zaměřili na klasické a CNC obrábění. Viděli jsme opravy nástrojů na vstřikování plastů a také elektroerozivní metody řezání i hloubení pomocí měděných elektrod. Ve všech provozech jsme se setkávali s absolventy naší školy. Za školu a žáky děkuji vedení firmy za umožnění exkurze a přidávám několik fotek.

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autor článku a fotografií: Jiří Malý

 

1.3.2019

OBČANSKÉ SOUDNÍ ŘÍZENÍ 
OKRESNÍ SOUD V KARLOVÝCH VARECH - V2

V pátek dne 1. března 2019 se studenti druhého ročníku oboru veřejnosprávní činnost (68-43-M/01) zúčastnili občanského soudního řízení na Okresním soudu v Karlových Varech. Jednalo se o návrh zastavení exekučního řízení v rámci výživného. Studentům byly po ukončení jednání také zodpovězeny veškeré otázky k projednávané věci ze strany ochotného pana soudce.

Dov Dov Fotogalerie ...

Autorka článku a fotografií: Ing. Jana Mazáčková

 

6.3.2019

3D TISK
KRAJSKÉ VZDĚLÁVACÍ CENTRUM

Odborný seminář pro učitele technických předmětů proběhl dne 6. března 2019 na učebně ISŠTE v Sokolově. Byl zaměřen na 3D tisk pomocí různých technologií. Jedná se o výrobu prototypů z plastu, které pak slouží k marketingovému použití a také jako učební pomůcky. Proběhla i praktická ukázka a možnosti 3D tisku dokreslují přiložené obrázky.

Dov Dov Fotogalerie ...

Autor článku a fotografií: Jiří Malý

 

15.2.2019

Don Quijote de la Ancha
Aneb Neberme se úplně vážně - 15.2.2019

Divadelní představení s upraveným názvem proti původnímu názvu rytířského románu dává předem tušit, že něco je jinak. Prvek hravosti se skrývá v nápadu obsadit do role sluhy ženu, v našem případě vychovatelku na kominickém internátě, která má zkušenosti a poradí si s pubertálními chlapci. Dalším komickým prvkem je Anchina nadváha a přehnaná Quijotova výška, herec hrál na chůdách.
Toto představení viděli žáci V2 15. února 2019 v ostrovském Domě kultury, který hostil brněnské herce divadla Klaunika. Interaktivní hra o hře vtáhla do světa improvizace neherce z řad diváků, proto také při závěrečné děkovačce stáli bez bot na pódiu někteří naši žáci včetně učitelky českého jazyka, probíhalo poslední rozloučení profesora se životem, tedy se všemi neherci, které během hry obsadil do miniroliček. Profesor španělštiny a rytíř Don Quijote v jedné osobě se snažil zasít semínko potulného rytířství, hravosti, fantazie a vztahu ke knihám mezi žáky. Snažil se předat význam četby knih v našem životě. Zdá se, že je pro žáky stále těžší přečíst knihu, a ještě u ní přemýšlet. Ale jsou to právě knihy, které formují naše myšlení, ukazují cestu, předávají zkušenosti a nutí nás hledat odpovědi na otázky.
Představení se jen lehce dotklo samotného příběhu, daleko více řešilo Komenského poselství Škola hrou, vztah rytíře a jeho sluhy, vztah spolupráce mezi lidmi obecně a náš smysl pro humor.


Přípěvky žáků ...

Dov Dov
Fotogalerie © Mgr. Světlana Klečková ...

Autorka článku a fotografií: Mgr. Světlana Klečková

 


Strana 2 z 39

Přihlášení

    

Aktuálně ...

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
27. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?