• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

15.2.2019

Don Quijote de la Ancha
Aneb Neberme se úplně vážně - 15.2.2019

Divadelní představení s upraveným názvem proti původnímu názvu rytířského románu dává předem tušit, že něco je jinak. Prvek hravosti se skrývá v nápadu obsadit do role sluhy ženu, v našem případě vychovatelku na kominickém internátě, která má zkušenosti a poradí si s pubertálními chlapci. Dalším komickým prvkem je Anchina nadváha a přehnaná Quijotova výška, herec hrál na chůdách.
Toto představení viděli žáci V2 15. února 2019 v ostrovském Domě kultury, který hostil brněnské herce divadla Klaunika. Interaktivní hra o hře vtáhla do světa improvizace neherce z řad diváků, proto také při závěrečné děkovačce stáli bez bot na pódiu někteří naši žáci včetně učitelky českého jazyka, probíhalo poslední rozloučení profesora se životem, tedy se všemi neherci, které během hry obsadil do miniroliček. Profesor španělštiny a rytíř Don Quijote v jedné osobě se snažil zasít semínko potulného rytířství, hravosti, fantazie a vztahu ke knihám mezi žáky. Snažil se předat význam četby knih v našem životě. Zdá se, že je pro žáky stále těžší přečíst knihu, a ještě u ní přemýšlet. Ale jsou to právě knihy, které formují naše myšlení, ukazují cestu, předávají zkušenosti a nutí nás hledat odpovědi na otázky.
Představení se jen lehce dotklo samotného příběhu, daleko více řešilo Komenského poselství Škola hrou, vztah rytíře a jeho sluhy, vztah spolupráce mezi lidmi obecně a náš smysl pro humor.


Přípěvky žáků ...

Dov Dov
Fotogalerie © Mgr. Světlana Klečková ...

Autorka článku a fotografií: Mgr. Světlana Klečková

 

15.2.2019

MATURITNÍ PLES TŘÍDY V4
OBOR VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST (68-43-M/01)

Maturitní ples a jeho slavnostní okamžiky si užívali studenti čtvrtého ročníku oboru veřejnosprávní činnost SPŠ Ostrov v Grandhotelu Ambassador Národní Dům v Karlových Varech dne 15. února 2019.

Dov Dov Dov
Dov Dov Dov

Fotogalerie - © Martin Valdhans ...

Autor fotografií: Martin Valdhans,
Autorka článku: Ing. Jana Mazáčková

 

30.1.2019

"DNES MÁM SÓLO JÁ"
Výchovný koncert Karlovarského symfonického orchestru

Ve středu dne 30. ledna 2019 navštívili studenti oboru veřejnosprávní činnost Lázně III. Účelem byl výchovný koncert Karlovarského symfonického orchestru pod názvem "Dnes mám sólo já". Hudebníci orchestru ukázali studentům různé sólové nástroje a jejich záměnu či absenci ve velmi známých skladbách, neboť i jeden jediný nástroj může zcela změnit jejich vyznění.

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autorka článku a fotografií: Ing. Jana Mazáčková

 

13.2.2019

VÝSLEDKY SOUTĚŽE V RYCHLOSTI A PŘESNOSTI PSANÍ NA POČÍTAČI PRO 3. ROČNÍK - 13.2.2019

V prostorách odborné učebny č. 10 proběhla ve středu dne 13. února 2019 v rámci předmětu Písemná a elektronická komunikace soutěž v psaní na PC.

1. místo - Kalinová Klára - V3

2. místo - Matějovičová Markéta - V3

3. místo - Jedlička Adam - V3

Dov

Více informací o předmětu ...

Autorka článku: Ing. Ivana Schwarzová

 

25.1.2019

KRAJSKÝ DĚTSKÝ DOMOV PRO DĚTI DO 3. LET - EXKURZE V2

Dov V pátek dne 25. ledna 2019 se studenti druhého ročníku oboru veřejnosprávní činnost zúčastnili exkurze v Krajském dětském domově pro děti do 3 let.

Seznámili se různými možnostmi náhradní péče a velmi příjemná paní ředitelka je provedla všemi odděleními. Návštěva kojeneckého ústavu a dětí v něm ubytovaných byla zajímavou zkušeností pro naše studenty.


Autorka článku: Ing. Jana Mazáčková
Grafika: www.dd-karlovarsky.cz


 


Strana 5 z 41

Přihlášení

    

Aktuálně ...

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
27. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?