• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Home ČLÁNKY A-Z ... Don Quijote de la Ancha Aneb Neberme se úplně vážně - 15.2.2019

15.2.2019

Don Quijote de la Ancha
Aneb Neberme se úplně vážně - 15.2.2019

Divadelní představení s upraveným názvem proti původnímu názvu rytířského románu dává předem tušit, že něco je jinak. Prvek hravosti se skrývá v nápadu obsadit do role sluhy ženu, v našem případě vychovatelku na kominickém internátě, která má zkušenosti a poradí si s pubertálními chlapci. Dalším komickým prvkem je Anchina nadváha a přehnaná Quijotova výška, herec hrál na chůdách.
Toto představení viděli žáci V2 15. února 2019 v ostrovském Domě kultury, který hostil brněnské herce divadla Klaunika. Interaktivní hra o hře vtáhla do světa improvizace neherce z řad diváků, proto také při závěrečné děkovačce stáli bez bot na pódiu někteří naši žáci včetně učitelky českého jazyka, probíhalo poslední rozloučení profesora se životem, tedy se všemi neherci, které během hry obsadil do miniroliček. Profesor španělštiny a rytíř Don Quijote v jedné osobě se snažil zasít semínko potulného rytířství, hravosti, fantazie a vztahu ke knihám mezi žáky. Snažil se předat význam četby knih v našem životě. Zdá se, že je pro žáky stále těžší přečíst knihu, a ještě u ní přemýšlet. Ale jsou to právě knihy, které formují naše myšlení, ukazují cestu, předávají zkušenosti a nutí nás hledat odpovědi na otázky.
Představení se jen lehce dotklo samotného příběhu, daleko více řešilo Komenského poselství Škola hrou, vztah rytíře a jeho sluhy, vztah spolupráce mezi lidmi obecně a náš smysl pro humor.


Přípěvky žáků ...

Dov Dov
Fotogalerie © Mgr. Světlana Klečková ...

Autorka článku a fotografií: Mgr. Světlana Klečková

 

Škola interaktivně

Anketa