• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Home NÁSTROJAŘ

NÁSTROJAŘ

23-52-H/01

CHARAKTERISTIKA OBORUPROČ SI VYBRAT OBOR NÁSTROJAŘ? | INFORMAČNÍ DOPIS 2018/2019 ...

Tříletý učební obor ukončený závěrečnou zkouškou s výučním listem. Žáci jsou vzděláváni podle školního  vzdělávacího  programu aktualizovaného v souladu s požadavky zaměstnavatelů a dosažené vzdělání je střední odborné.

Teoretická výuka
vč. cizích jazyků (N/A) probíhá v budově školy v Karlových Varech – Staré Roli, Závodu míru 144, skupinová praktická výuka 1. a 2. ročníku probíhá na odloučeném pracovišti v Nejdku, Závodu míru 340.

Žáci třetích ročníků jsou zařazení v individuální praxi na pracovištích spolupracujících firem.

Vzdělávací program splňuje parametry standardu středoškolského odborného vzdělávání s ohledem na budoucí vývoj ve výrobě nástrojů a také k poptávce na trhu práce.

Vzdělání v tomto oboru umožňuje žákům získat všeobecné a odborné vědomosti spojené se získáním praktických dovedností nejen při výrobě dílů, ale také při sestavování a oživování nástrojů a přípravků. Při výuce odborných předmětů a praxe jsou zařazovány a respektovány požadavky spolupracujících firem.


Dov Dov Dov

Dov Dov Dov

Fotogalerie ... | Odborný výcvik ...

STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA OSTROV - VÍCE INFORMACÍ O OBORU ...

VIDEO NA INFOABSOLVENT.CZ ...

 

Při splnění studijních kritérií žáci obdrží stipendium až 3 500,‒ Kč za pololetí.

Obor Nástrojař je zařazen od školního roku 2013/2014 do programu poskytování stipendií žákům ve vybraných oborech vzdělávání.

 

PROČ SI VYBRAT OBOR NÁSTROJAŘ?


Nástrojař vyrábí složité součástky, nástroje, měřidla, přípravky apod. Tato práce vyžaduje smysl pro přesnost, svědomitost, čistotu a pořádek. Při čtení technických výkresů jsou velké nároky kladeny na prostorovou představivost a obrazotvornost.

Nástrojař musí ovládat základy mechaniky, což potřebuje pro řadu technických výpočtů. Běžnou přesností pro nástrojařskou výrobu je setina milimetru (pro srovnání lidský vlas má tloušťku 0,06 mm).

Nástrojař dnes pracuje na konvenčních obráběcích strojích (vrtačky, frézky, soustruhy, brusky vyjiskřovačky atd.). Především však na moderních číslicově řízených strojích – NC a CNC systémy.

Tato strojírenská profese patří mezi nejvýše ceněné technické obory.

V současné době prožívá naše strojírenství bouřlivý rozvoj a zaznamenává nedostatek nástrojařů a dalších kvalifikovaných řemeslníků.

Uplatnění nalezne v mnoha firmách města Nejdku a okolí. Využijte jedinečnou šanci a staňte se nástrojařem! Rádi vám v tom pomůžeme.YOUTUBE-CHANNEL ...

 


 

11.5.2018

INFORMACE PRO OBORY NÁSTROJAŘ (23-52-H/01) A STROJÍRENSKÉ PRÁCE (23-51-E/01)
čj. 116/2018

Dov Vážení žáci a zákonní zástupci,

blíží se začátek nového školního roku 2018-19, proto mi dovolte Vám sdělit, že od 3. září ve školním roce 2018-19 bude Váš syn vykonávat školní docházku v Nejdku, Rooseveltova 600, SPŠ Ostrov - středisko Nejdek.

Výkon odborného výcviku bude probíhat na odloučeném pracovišti střediska Nejdek, Závodu míru 340 (dílna odborného výcviku SPŠ Ostrov ve firmě Metalis). Věřím, že zkrácením dojezdové vzdálenosti do místa výuky dojde i k úspoře času i finančních prostředků. Prosím ověřte si u dopravců trasu i výstupní a nástupní stanoviště.

Adresa školy a teoretické výuky je 362 21 Nejdek, Rooseveltova 600: nástupní a výstupní stanice je autobusové nádraží Nejdek (stanice ČD Nejdek-město).

Středisko odborného výcviku Nejdek, Závodu míru 340: výstupní stanice autobusu: Nejdek, Metalis a stanice ČD Nejdek zastávka. S případnými dotazy se prosím obraťte na sekretariát školy - telefon 608 333 693, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Přeji Vám úspěšný start do nového školního roku 2018-19.

Dopis ke stažení ...

Autor článku: Mgr. Josef Dvořáček
zástupce pro středisko Nejdek


 

 

 


Zpět
| Nahoru