• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Home 9/2010 - 6/2012

9/2010 - 6/2012

30.6.2012

ŠKOLNÍ VÝLET DO LANOVÉHO CENTRA PLEŠIVEC
Zkoušíme adrenalinové disciplíny ... - 1. a 28.6.2012

Dne 1. a 28. června 2012 jsme se vypravili na školní výlet do lanového centra Plešivec s prvním ročníkem strojírenských prací a ve druhém termínu s druhým ročníkem Stravovacích a ubytov. služeb. Na Den dětí nám počasí zrovna nepřálo, ale tím jsme jen spečetili "boj o přežití" na lanovém centru plném adrenalinu. Napětí se zde dalo krájet. Za lákavou cenu 199,- Kč na osobu jsme měli možnost vyzkoušet si celkem šest disciplín: dráhu lanového parku, volný pád z cca 20m stožáru, obří houpačku pro dva ve výšce 25 m, lukostřelbu a dva druhy trampolín. Protože jsme VŠICHNI přežili, zasloužili jsme si výtečný oběd v místní restauraci. Akce neměla chybu - však se podívejte ...

Autorka článku: Ing. Marcela Polcarová

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

28.6.2012

OTEVŘENÁ BUDOUCNOST DÍKY ŘEMESLŮM
Obory: Mechanik strojů a zařízení, Nástrojař, Stravovací a ubytovací služby ...

Dov Dov "SOŠ a SOU Nejdek má více než půl stoletídlouhou tradici ve výchově kvalifikovaných a zručných řemeslníků. Nová generace žáků, kteří si mohou zvolit obory strojírenství, mechanik strojů a zařízení, zámečník nebo nástrojař se uplatní ve strojírenských firmách celého Karlovarského kraje a  v průmyslových firmách regionu. Vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu o absolventy těchto oborů je zde perspektiva budoucího dlouhodobého pracovního zařazení. Absolventi a absolventky školy se dále uplatní ve stravovacích službách a státní správě. Škola je dopravně velmi dobře dostupná a studentům nabízí možnost stravování a ubytování."

Více informací - tisková zpráva ...

 

 


Dov

PŘIJÍMÁME ŽÁKY

DO MATURITNÍCH I UČEBNÍCH OBORŮ!

Veřejnosprávní činnost 68-43-M/01

Nástrojař 23-52-H/01
Strojírenské práce 23-51-E/0
Stravovací a ubytovací služby 65-51-E/01

UNIV 2 - KURZ "VÝPOMOC PŘI PŘÍPRAVĚ POKRMŮ (65-005-E)"
 

25.6.2012

PRÁCE NAŠICH ŽÁKŮ VE STROJÍRENSKÝCH OBORECH

V přiložených souborech se můžete podívat na výsledky práce našich žáků strojírenských oborů. Zpracoval p. Jiří Malý, učitel odborných strojírenských oborů

Svěrka malá - .pptx ke stažení
Vrtací přípravek - .pptx ke stažení

 

25.6.2012

ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY OBORU KUCHAŘSKÉ PRÁCE
(STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY)
...

Dov Dov Dov

Fotogalerie ...

 

15.6.2012

STRETECH 2012 NA ČVUT V PRAZE
Prezentace prací studentů středních škol  13.6.2012

České vysoké učení technické v Praze pořádalo ve středu dne 13. června 2012 setkání a prezentaci prací studentů středních škol „ StreTech 2012“. Letos se zúčastnili studenti Jakub Korch – N2. a Michal Králík N1., za učitele Petr Orthacker a Jiří Malý. Studenti samostatně prezentovali práci naší školy „STOJÁNEK SALADIN“. Všem zájemcům trpělivě vysvětlovali jeho funkci, princip a použití. Za odměnu dostali na památku DIPLOM podepsaný organizátorem akce Ing. Karlem Vítkem CSc. Společně jsme si prohlédli i velkou knihovnu technické literatury, která sousedí s ČVUT a slouží hlavně studentům. Prezentace zaujala a posunula školu kvalitativně vpřed. Je třeba poděkovat všem, kteří se aktivně zapojili. Informace o konferenci StreTech jsou uvedeny také na internetu: http: //www.fsid.cvut.cz/stretech/. Mimochodem ČVUT stále hledá šikovné a nadané studenty.

Autor článku: Jiří Malý

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

11.6.2012

ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY OBORU NÁSTROJAŘ ...

Dov Dov Dov

Fotogalerie ...

 

31.5.2012

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ ...

Dov Dov Dov

Fotogalerie ...

 

24.5.2012

EXKURZE DO HOTELU IMPERIAL KARLOVY VARY S 1.A a S 1.B
Praxe a učňovské středisko -  23.5.2012

Dov Jedna z nejhezčích exkurzí, které se zúčastnili žáci naší školy – STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY – byla exkurze do lázeňského hotelu IMPERIAL. Hotel pochází z počátku 20. století a patří k nejluxusnějším hotelům v Karlových Varech s kapacitou 205 pokojů a 383 lůžek. Nabízí ubytování v komfortních pokojích s možností lázeňské léčby a relaxace, komplexních služeb balneocentra, wellness procedury, bazén, kongresové a konferenční služby. Gastronomické služby místních kuchařů byly oceněny na mezinárodních kulinářských soutěžích.
Před 25 lety jsem v tomto hotelu měla možnost pracovat jako vyučující odborného výcviku kuchařů pro Karlovarské lázně. Mohu říci, že od této doby se mnohé změnilo. Místa ubytovací části byla zrekonstruována. Pobývali zde čeští a zahraniční hosté. Po rekonstrukci si zachovala krásnou historickou atmosféru. Největším přínosem pro naše žáky byla hlavně ukázka gastronomického provozu – nejmodernějšího zařízení a technologického vybavení. Místní kuchyně, včetně přípraven surovin a skladů, expedičních prostor a krásných jídelen. Celou exkurzí nás prováděla pracovnice učňovského střediska IMPERIAL, za co ji mnohokráte ještě jednou děkujeme.

 

Autoři článku: Hana Petričičová a Renata Toušková


 

24.5.2012

EXKURZE DO FIRMY ..EPT CONNECTOR s.r.o. ve SVATAVĚ
Obor Nástrojař (N1 - N3) 21.5.2012

Dne 21.5. 2012. navštívili žáci  N 1., N 2. a N 3. - oboru NÁSTROJAŘ firmu …ept connector s.r.o. ve Svatavě. Předmětem činnosti firmy je výroba konektorů a dalších spojovacích prvků pro elektrotechniku. Jde o nejvyšší kvalitu a použití do obráběcích strojů, automobilů, počítačů, medicínských přístrojů apod. Firma preferuje heslo - „dobré spojení má jméno ept; ept = elektronická precizní technika.
Firma vznikla v Německu a má pobočky v ČR, USA a Číně. Vedení firmy se na nás připravilo, provedli nás výrobními provozy i nástrojárnou. Proběhla prezentace firmy a srdečný rozhovor o historii a možnosti pracovního uplatnění. Zajímavá byla poznámka, že zakladatel firmy byl také NÁSTROJAŘ. Prohlédli jsme si technické provozy související s naší profesí, konvenční i CNC obráběcí stroje. Viděli jsme spoustu střižných nástrojů, lisy na plastové odlitky a formy. Zajímavé byly CNC elektroerozivní stroje na drátovou metodu. Všude se pracuje se setinovou přesností. Vše proběhlo bez problémů a chceme za žáky i učitele poděkovat vedení školy za přípravu exkurze a firmě  ept za vstřícnost a dopravu.

Autoři článku: Jiří Malý

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

24.5.2012

LÁZNĚ BOHEMIA a HOTEL KRIVÁŇ KARLOVY VARY S 2.B a SZ 2.
Exkurze oboru Stravovací a ubytovací služby  -  23.5.2012

Dov

V měsíci květnu jsme byli na exkurzi v lázeňském Sanatoriu hotel Kriváň v Karlových Varech. Na recepci hotelu jsme se sešli s provozním, panem Karlíkem, který nás po celou dobu exkurze prováděl lázeňským domem. Nejdříve jsme se podívali do kuchyně, kde nám bylo řečeno, že na 1000 jídel pracuje na směně 6 kuchařů a šéfkuchař. Poté jsme se šli podívat na cizinecké a české jídelny. Na 120 stolů jsou zde 2 servírky. Byly zde také nabídkové stoly, kde se mohou hosté sami obsloužit. Potom nás pan provozní vzal na prohlídku balneo provozu, kde nám ukázali různé druhy masáží a různé procedury. Viděli jsme solnou jeskyni, lávové kameny a lymfatické masáže. Dále nám ukázal apartmán a dvoulůžkový pokoj. Na jedno patro jsou na úklid pokojů určené 2 pokojské.

Ke komplexu Bohemia lázní patří také hotel Slovan, zde se nevaří, jídla se zde jen vydávají. Servíruje tu jedna servírka, které pomáhá jeden učeň. Byli jsme se podívat do hospůdky Bernard, která je v suterénu hotelu Slovan. Ta je postavena v dřevěném starém stylu. Zaujala nás tu oranžová živá ryba ve studni. Exkurze byla poučná a naučná, všem doporučujeme.

Autoři článku: Daniela Rafajová, Hana Petričičová a studenti S 2.B a SZ 2.


 

20.5.2012

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2012
PODĚKOVÁNÍ ZA SPOLUPRÁCI

Dov Při sbírkové preventivní akci Český den proti rakovině ve středu 16. května 2012 získali studenti částku 5044,- Kč.

 

12.5.2012

EXKURZE DO FIRMY CHODOS s.r.o. V CHODOVĚ
N3 - Nástrojař a M3 - Mechanik 10.5.2012

Předmětem činnosti firmy je výroba strojů pro zpracování pryže a plastických hmot, vulkanizační lisy na výrobu pneumatik, vyfukovací automaty na výrobu nádob s plastů. Prohlédli jsme si technické provozy související s naší profesí, konvenční i CNC obráběcí stroje. Viděli jsme i technologie, které nejsou běžné. Například dělení materiálu plazmou, honovací stroj, frézování ozubených kol, vrtání dlouhých otvorů, lakovnu, montáž a oživování lisu pro automatizovaný provoz. Vše proběhlo bez problémů a chceme za žáky i učitele poděkovat průvodci panu Hruškovi, který prezentoval svou firmu v tom nejlepším světle.

Autoři článku: Jiří Malý

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

15.4.2012

SOUTĚŽ V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH
Stravovací a ubytovací služby 13.4.2012

Jak a jinou formou se připravit na své budoucí povolání a porovnat si své praktické a teoretické vědomosti, posílit a získat sebevědomí, mohli žáci 1. a 2. ročníku oboru Stravovací a ubytovací služby 65-51-E/01 při soutěži v odborných dovednostech, kterou pro žáky připravily učitelky praktické výuky p. Gersdorfová, p. Budínová a p. Remešová ve spolupráci s učitelkami teoretické výuky. Přes počáteční nedůvěru a ostych z „podzimního“ prvního kola soutěže, postoupilo do druhého „jarního“ kola 12 žáků, kteří předvedli své nabyté dovednosti. Žáci 1. ročníku při práci s kuchyňskými nástroji a žáci 2. ročníku při přípravě pokrmů. Hodnotitelská komise ve složení  p. Gersdorfové, p. Budínové a p. Remešové pak hodnotila jak přípravu žáků, dodržování hygienických předpisů při práci s potravinami, praktické dovednosti, využití teoretických znalostí soutěžících, ale také vzhled, chuťové a estetické provedení soutěžních prací žáků. Výsledky soutěže odpovídají požadované úrovni vzdělání žáků v 1. a 2. ročníku.

Dov Dov Vyhodnocení

1. ročník:
1. Michal Rychlý /op Nejdej
2. Petričáková Lucie /op DM Karlovy Vary
3. Hlaváčová Sandra /op DM Karlovy Vary

2. ročník:
1. Marián Gaži / op Nejdek
2. Procházka Filip / op Stará Role
3. Kellnerová Michaela /op Nejdek

Fotogalerie ...

 

13.4.2012

V NĚMECKU JE ZÁJEM O NAŠE STROJAŘE A MECHANIKY
Prezentace personální firmy Randstad 12.4.2012

Dne 12. 4. 2012 proběhla na naší škole krátká prezentace personální firmy Randstad Konzernholding s heslem „Rozhodnout se pro nový job, znamená využít nových šancí“. A protože naši nástrojaři dělají letos závěrečné zkoušky, byla tato nabídka velice lákavá. Zástupci firmy říkají: „Jsme poskytovateli personálních služeb a aktivní tvůrci pracovního světa zítřka a u nás už dnes narazíte na nejlepší perspektivy pro vaši budoucnost. Je jedno, v jakém oboru pracujete a v jakém hledáte uplatnění - Randstad má to správné zaměstnání i pro vás!" Prezentace byla úspěšná, zúčastnilo se 10 nástrojařů a 6 mechaniků. Došlo i na dotazy, např. na mzdové podmínky, jazykovou bariéru, dojíždění, konkrétní práci a podobně. Děkujeme paní Renatě Schroeterové za zprostředkování a překlad, více na: www.randstad.de.

Autoři článku: Ing. Jan Dušek, Jiří Malý

Dov Dov Dov
Fotogalerie ..., Mediální informace ...

 

16.12.2011

EXKURZE TŘÍDY V2 VE WITTE NEJDEK
Uplatnění žáků za pomoci sociálních partnerů ... 15.12.2011

Dov Součástí našeho studia není jen teoretická příprava, ale s pomocí sociálních partnerů se můžeme seznámit s praxí a také poznat, jakým způsobem můžeme v budoucnosti uplatnit naše vědomosti a poznatky ze studia. Dne 15. 12. 2011 se naše třída V 2. seznámila ve firmě WITTE Nejdek, spol. s r.o., prostřednictvím p. Martiny Poštové, nejdříve s historií, výrobou a výrobky této firmy. Dozvěděli jsme se také mnoho důležitých a zajímavých informací o druhé největší firmě v karlovarském kraji s několika sty zaměstnanci. Ve výrobních prostorech nás zaujaly, pro nás neznámé výrobní technologie, organizace práce, ale zejména vyzkoušení si práce personálního oddělení, jehož náplň práce je i obsahem našeho studia. V kolektivu třídy pod vedením lektorky z firmy WITTE Nejdek si někteří z nás mohli vyzkoušet pracovní pohovor, který byl velmi poučný a motivující pro náš další školní i budoucí pracovní život. Tímto bychom chtěli poděkovat paní průvodkyni a dalším zaměstnancům, se kterými jsme mile rádi spolupracovali. Poděkování patří také naší paní učitelce Kubernátové, která nám to vše zařídila.

 

Autorky článku: Kateřina Šuleková, Markéta Adamcová


 

9.11.2011

NETRADIČNÍ ZPŮSOBY VÝUKY - KNEDLÍKOVÝ DEN 8.11.2011

Společné vyučování žáků Střední odborné školy a středního odborného učiliště Nejdek a výběru žáků partnerské školy ABC Aue/SRN, uspořádané v rámci projektu „XENOS“, se uskutečnilo dne 8.11.2011 na pracovišti odborného výcviku SOŠ a SOU Nejdek. Žáci oboru Kuchařské práce společně se žáky ABC Aue, s pomocí učitelek odborné výuky p. Olgy Remešové, p. Kateřiny Budínové a p. Renaty Schroeterové, předvedli výrobu klasiky české kuchyně – knedlíky: kynutý houskový, karlovarský, špekový, bramborové noky, plněný bramborový, bramborový, chlupatý knedlík, kynutý ovocný plněný a ovocný z tvarohového těsta.
Společný mezinárodní výukový den, ve kterém si žáci naší školy ověřili také své jazykové schopnosti, se nesl v duchu vzájemné pomoci při ukázkách technologie přípravy, výroby a technických fines při zhotovení deseti druhů knedlíků. Naše partnery zajímala zvláště výroba plněných ovocných knedlíků a knedlíku karlovarského. I možnost dělení knedlíků pomocí nitě byla pro žáky z ABC Aue velkým překvapením. Celá akce byla ukončena společným obědem, při kterém byly probrány recepty a další možnosti společné výuky žáků obou škol.

Autor: Petr Baumann

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

7.9.2011

Z ČINNOSTI OBORU STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY ...

Dov Dov Dov

Fotogalerie ...

 

6.10.2011

NOC TECHNIKŮ A KOSTRUKTÉRŮ VE WITTE NEJDEK

Oblíbená akce fy Witte-Automotive Nejdek se letos konala s podtitulkem: Posviťte si na techniku – LED trochu jiné světlo. Setkání se konalo v nově zrekonstruovaném Centru technického vzdělávání SPŠ Ostrov. Ve složení Zatloukal, Švandrlík, Malý, Korch, Kudláč, Loffelmann a Jejkal jsme shlédli akci zaměřenou především na LED osvětlení v aplikaci na automobil. Prošli jsme i část nové školy včetně tělocvičen a dílen. Díky našemu ostrovskému průvodci Pavlu Bažovi ze třídy AT2.B jsme si dali úspěšně diagnostikovat i naše auto. Odnášíme si spoustu nových podnětů a hlavně dobrý pocit. Děkuji paní Mgr. Poštové z firmy Witte a všem, kteří věnovali čas této dobrovolné akci.

Autor: Jiří Malý

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

21.4.2011

MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE S ABC AUE
Prezentace výsledků spolupráce v projektu XENOX 1.3. - 20.4.2011

V projektu Xenos společně smazáváme hranice mezi národy, jazykové a kulturní rozdíly. Seznamujeme se. V minulém školním roce jsme začali společnou výukou žáků oboru Mechanik strojů a zařízení na pneumatické soupravě v ABC Aue. V zimě jsme úspěšně provedli lyžařský den s mezinárodní váukou lyžování žáků ABC Aue na Mariánské a společný mezinárodní lyžařský výcvik žáků obou škol, který vedl ředitel SOŠ a SOU Nejdek Mgr. Josef Dvořáček. 1.3.2011 proběhl v ABC Aue „Nudlový den“. Zde jsme s žáky obou škol a s ženami z Aktivcentra celý den vyráběli kvalitní trojbarevné domácí nudle. 17.3.2011 byla vernisáž v Galerii Aue. Zúčastnili se žáci z našeho Domova mládeže a podle jejich vyjádření by Aue rádi navštívili znovu. 20.4.2011 jsme společně prezentovali obě školy a tradiční velikonoční zvyky v Krušnohoří. Výtvarných prací se aktivně zúčastnili obě školy a žáci z našeho Domova mládeže. Společná příprava a prezentace SOŠ a SOU Nejdek a ABC Aue  proběhla v Karlových Varech před Hlavní poštou za krásného jarního dne a přilákala zájemce i z jiných evropských států. Mezinárodních akcí nebo jejich přípravy se celkem zúčastnilo jen z české strany Krušných hor přes 65 žáků. Při spolupráci jsme zažili spoustu pěkných okamžiků a žáci obou škol získali nové dovednosti a to nejen jazykové.

Autor článku: Mgr. Josef Dvořáček

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

22.12.2010

ODBORNÝ SEMINÁŘ VE FIRMĚ RENATECHNIK s.r.o.

Ve středu  22. prosince  2010  proběhl ve firmě RENATECHNIK s.r.o., kterou najdete na v Ostrově, odborný seminář pro pedagogy Karlovarského kraje. Na akci, která se uskutečnila s laskavým svolením jednatele společnosti Bc. Miroslava Tvrdého, se dostavilo 19 pedagogů, učitelů odborných předmětů a praxe ze tří technických škol Karlovarského kraje (Integrovaná střední škola Cheb, Střední odborná škola a střední odborné učiliště Nejdek, Střední průmyslová škola Ostrov).  Seminář zaměřený na problematiku tváření a stříhání vedl Ing. Jan Ptáček, manager , trval 8 hodin a skládal se z několika částí. Na úvod všichni přítomní absolvovali prohlídku jednotlivých částí společnosti RENATECHNIK, živě se zajímali o výrobní náplň firmy i používané technologie, bezprostředně po té následoval seminář týkající se tváření a stříhání. Tato část byla ukončena odborným testem, jenž působil pro lektora coby zpětná vazba, zda zúčastnění pochopili všechny oblasti dané problematiky. Poslední částí připraveného programu byla odborná diskuse k probírané problematice. Realizovaný seminář je registrován pod číslem 25 843/2010 – 25 -655 v rámci projektu INOVACE – KVALIFIKACE PROFESNÍ PŘÍPRAVY.

Autorka: Ing. Dana Ptáčková - věcný manažer projektu pro Karlovarský kraj

Dov Dov
Fotogalerie ...

 

18.12.2010

VÁNOČNÍ TURNAJ V SÁLOVÉ KOPANÉ 17.12.2010

Ve čtvrtek 17. prosince se konal 5. ročník "Vánočního turnaje" v sálové kopané. Turnaje se zúčastnilo sedm družstev a odloučené pracoviště ve Staré Roli letos reprezentovaly dvě družstva. Turnaj byl rozehrán ve dvou základních skupinách (A,B) a z každé skupiny postupovaly do finálových bojů vždy dvě nejúspěšnější družstva.
Do finále se nakonec probojovalo družstvo Staré Role A a družstvo V2. V prvním vzájemném zápase v základní skupině zvítězilo družstvo V2 a do finále nastupovalo jako favorit. Družstvo Staré Role A do finálového zápasu nastoupilo bez obav a respektu a brzy se ujalo vedení, které si udrželo do vítězného konce a zvítězilo jednoznačně  6:3. Nutno také dodat, že vítěz nabídl divákům velmi pohledný fotbal a jeho vítězství bylo zasloužené. Gratulujeme.

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

Zpět | Nahoru