• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Home

SPOLUPRÁCE
S PARTNERSKOU ŠKOLOU ABC AUE


 

JAK TAKÉ UČÍME NĚMECKÝ JAZYK

Hranice mezi Čechy a Němci, nejen jazykové, ale i kulturní, stírají žáci a učitelé SOŠ a SOU Nejdek a ABC Aue. Zároveň se seznamují s novými místy obou stran Krušných hor.
V minulém školním roce jsme vyzkoušeli společnou výuku žáků oboru Mechanik strojů na pneumatické soupravě ve škole ABC Aue (Auerhammer Bildung Center; Německo).
Mezi školami proběhla tři sportovní utkání a v zimě jsme byli třikrát na horách, kde se lyžovalo a probíhala výuka snowboardingu. Společný mezinárodní závod žáků na Mariánské a v Perninku měl také úspěch.

1. 3. 2011 proběhl v ABC Aue „Nudlový den“, při kterém se žáci obou škol učili vyrábět kvalitní tříbarevné domácí nudle.
Jarní vernisáže v Galerii Aue se zúčastnili všichni žáci nejdeckého Domova mládeže. Výstavu i prohlídku města Vám můžeme doporučit jako tip na výlet.

20. 4. 2011 se při Velikonočních trzích v Karlových Varech u Hlavní pošty uskutečnila prezentace našich škol. Představeny byly také tradiční zvyky v Krušnohoří a výtvarné práce žáků. Stánek byl připraven ve spolupráci SOŠ a SOU Nejdek a ABC Aue. Během pěkného dne přilákal zájemce i z jiných evropských států.

21. 6. 2011 proběhl česko-německý souboj v bowlingu a 8. 11. 2011 se uskutečnil první nejdecký „Knedlíkový den“.

Při listopadovém setkání jste mohli potkat skupinky žáků při společné prohlídce školy, města a strojírenské firmy ECONO-PAK CZ, které děkujeme za ochotnou spolupráci.
Celkem se mezinárodních akcí, nebo jejich přípravy, zúčastnilo jen z naší krušnohorské školy přes 129 žáků a přibližně 20 pedagogů.

Zažili jsme spoustu pěkných okamžiků a žáci obou škol získali nové dovednosti, a to nejen jazykové. A to nejdůležitější?
Ve čtvrtek 12. 1. 2012 byla na Úřadu práce v Annabergu (Německo) podepsána smlouva o další spolupráci mezi SOŠ a SOU Nejdek a ABC Aue.

Na  mezinárodní spolupráci úzce navazují obory, ve kterých se mohou žáci v SOŠ a SOU Nejdek vzdělávat. Ve školním roce 2012/2013 budeme otevírat třídy v oborech:
•    68-43-M/01    Veřejnosprávní činnost
•    23-52-H/01    Nástrojař
•    23-51-E/01    Strojírenské práce
•    65-51-E/01    Stravovací a ubytovací službyVelmi se těšíme na všechny zájemce o studium a aktivní spolupráci!

 


 

Nejdek, 9.1.2012

Im Projekt Xenos wurden gemeinsame Unterrichtseinheiten der Schüler unserer Schule mit den Schülern der ABC Center Aue realisiert.
•    es fand eine Sportbegegnung der deutschen und tschechischen Schüler statt
•    beide Seiten nahmen an kulturellen Veranstaltungen teil
•    zweimal leiteten die Lehrer der beiden Schulen gemeinsam einen Schikurs und einen Wettbewerb in Pernink (Bärringen) und Nové Město

•    mehrmals trafen wir uns in Aue und Nejdek bei den Unterrichtsprojekten:
o    Knödeltag
o    Nudeltag

Wir lernten uns gegenseitig während der Besuche der Schulen und verschiedener Betriebe kennen. Wir trafen uns an regionalen Veranstaltungen der Schulen in Karlsbad und bei Präsentationen unserer Studienfächer.

Zum Ende des Jahres zwei tausend elf (2011) besichtigten die Schüler der beiden Schulen die Stadt Nejdek und die Praxisbetriebe in der Firma Econo-Pak CZ.

Das Projekt Xenos wird schon zu Ende, aber wir möchten uns weiterhin treffen und wir glauben, dass wir auch in der Zukunft gemeinsam lernen können.

 

Zpět | Nahoru

 

Přihlášení

    

Aktivity školy

Aktuálně ...

Přihlášky k MZ PODZIM 2018
do 25. června 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?