• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Home

VZDĚLÁVACÍ AKCE

 

18.6.2015

EXKURZE DO FIRMY WITTE AUTOMOTIVE NEJDEK
1. ročník oboru Nástrojař - 18.6.2015

Nástrojaři z třídy N1 navštívili dne 18. června 2015 partnerskou firmu Witte v Nejdku. Vyrábí se tu zamykací a uzavírací systémy do automobilů světoznámých značek. Jako strojaře nás nejvíce zaujala NÁSTROJÁRNA. Zde pracuje mnoho našich absolventů. Bylo vidět mnoho zajímavého, od pěkného prostředí přes licí nástroje, způsoby strojního obrábění až po vstřikování plastových odlitků. Celá exkurze byla velice zajímavá a pomůže „prvákům“ v další orientaci studia. Těšíme se na další „díl“ ve 2. ročníku. Díky.

Autor článku a fotografií: Jiří Malý

Dov Dov
Více ve fotogalerii ..., Stránky firmy Witte Automotive Nejdek, spol. s.r.o.

 

17.5.2015

PREZENTACE FIRMY MEUSBURGER
PRO OBOR NÁSTROJAŘ (23-52-H/01) - 14.5.2015

Dov Stavebnicový systém MEUSBURGER umožňuje vyrábět rychle a levně především nástroje pro tlakové lití kovů, vstřikování plastů a také střižné nástroje. Rakouská firma má široký sortiment veškerých opakovaných dílů. Jsou vyrobeny z kvalitních tepelně zpracovaných ocelí a v požadované přesnosti.

Zástupci firmy, p. Horna a p. Paleček informovali nástrojaře druhého a třetího ročníku o možnostech spolupráce. Prezentovali online práci s internetem a tvorbu nástroje včetně poptávky a případné koupě. Závěrem rozdali dárky.

Materiály ke stažení ..., Fotogalerie - © Jiří Malý ...

Autor článku a fotografií: Jiří Malý


 

17.5.2015

EXKUZE DO FIREM V CHODOVĚ
CHODOS CHODOV s.r.o. a LINCOLN CZ s.r.o.
13.5.2015

Dne 13. května 2015 se uskutečnila exkurze do 2 firem v Chodově. Celkem 15 žáků naší školy vidělo mnoho zajímavého z hlediska organizace výroby a výrobního zařízení. V Chodosu jsme viděli konvenční i CNC obrábění, montáž lisů na pneumatiky pro gumárenský průmysl. Nejvíce nás zaujala kalírna, kde si žáci prohlédli měření tvrdosti oceli podle Brinella a Rockwella. Potkali jsme i několik absolventů naší školy.

Ve firmě Lincoln CZ, která je nově projektována a postavena jako udržitelně a ekonomicky efektivní stavba září vše novotou. Mazací systémy, které jsou finálním výrobkem tady vyrábí přes 400 zaměstnanců včetně našich žáků 3.ročníku. Viděli jsme honování malých otvorů i měření drsnosti povrchu. Děkuji průvodcům za výklad a žákům za kázeň a zájem. Přidávám ještě několik fotografií.

Dov Dov
Fotogalerie - © Jiří Malý

Autor článku a fotografií: Jiří Malý

 

19.2.2015

EXKURZE DO FIRMY WITTE AUTOMOTIVE V NEJDKU
PROJEKT POSPOLU - PODPORA ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

Zdařilá exkurze v rámci projektu POSPOLU proběhla dne 19. února 2015 v naší partnerské firmě. Akce byla zaměřena na vstřikování plastů. Pan Michal Schlosser nám připravil prezentaci s ukázkou 3D nástroje (formy) a demo vstřiku plastu do tvarové dutiny. Vše jsme si ověřili přímo v provozu vstřikovny (lisovny) a nástrojárny. Nástrojaři 3. ročníku tak měli možnost ověřit si teoretické znalosti ze školy. Horké vtoky, granule, šoupátko, šikmý kolík, vyhazováky: to jsou pojmy, které je vůbec nepřekvapí. Děkuji žákům za 100% účast a paní Martině Poštové za organizaci akce. Naše práce mistrů a učitelů tak není vůbec marná.

Dov Dov
Více ve fotogalerii ...O projektu POSPOLU ...

Autor článku: za třídu nástrojařů N3
Jiří Malý, třídní učitel

 

4.11.2014

ZÍSKALI JSME PRESTIŽNÍ UMÍSTĚNÍ
PŘI VYHODNOCENÍ 100 FIREM VE 14 KRAJÍCH ČESKÉ REPUBLIKY

Dov

Dov
SOŠ a SOU Nejdek získala titul

ŠKOLA S KVALITNÍ PŘÍPRAVOU NA ZAMĚSTNÁNÍ 
a logo za rok 2014 
"DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI 2014".

Titul propůjčil naší střední škole Klub zaměstnavatelů a největší vzdělávací portál Kam po maturitě.


V Karlovarském kraji SOŠ a SOU Nejdek získala 2. místo ze všech středních škol kraje po hlasování zaměstnavatelů, kde se uplatňují naši absolventi.

První místo získala Střední odborná škola logistická Dalovice z předměstí Karlových Varů a třetí místo ISŠT Sokolov.

Získaný titul je úspěchem všech kolegů učitelů a učitelů odborného výcviku zmíněných škol podílejících se na přípravě žáků pro budoucnost našeho krásného kraje. Předání proběhlo v prostorách firmy Doosan Škoda Power výroba turbín s.r.o. v Plzni.

Více na stránkách Klubu zaměstnavatelů o.p.s. ...

Autor článku: Mgr. Josef Dvořáček, ředitel školy

 

19.6.2013

EXKURZE DO FIRMY WITTE AUTOMOTIVE NEJDEK
1. ročník oborů Veřejnosprávní činnost a Nástrojař - 19.6.2013

Dov Dne 19. 6. 2013 se žáci 1. ročníku oboru Nástrojař (23-52-H/01) a Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01) účastnili exkurze ve společnosti Witte Automotive. Byli seznámeni s provozem a organizací celé firmy a také s personalistou prošli fiktivním výběrovým a konkurzním řízením.

Stránky firmy Witte Automotive Nejdek, spol. s.r.o.

Autorka článku: Mgr. Eva Kubernátová


 

19.5.2013

EXKURZE DO FIRMY CHODOS s.r.o. V CHODOVĚ - 16.5.2013

Dne 16. května 2013 se uskutečnila exkurze ve firmě Chodos Chodov. Podnikatelským programem je výroba různě velkých lisů na zhotovování pneumatik. Celkem 25 žáků naší školy vidělo mnoho zajímavého z hlediska organizace výroby, skladování polotovarů, pálení plazmou, svařování, třískového obrábění a montáže. Jako strojaře nás zaujalo především: honování, výroba ozubených kol odvalovacím způsobem, dělový vrták (pro délku otvoru až 3,5 metru), horizontální vyvrtávací stroje s průměrem vřetena 160 mm, CNC stroje a další pracovní činnosti. Zjistili jsme, že základní výrobní dokumenty jsou stále výkresy a technologické postupy. Důležití jsou rovněž šikovní řemeslníci – potkali jsme několik absolventů naší školy. Děkuji průvodcům za výklad a žákům za kázeň a zájem. Těšíme se na viděnou za 2 roky. Přidávám ještě několik fotografií.

Autoři článku: Jiří Malý, Ing. Jan Švandrlík

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

 

18.3.2013

EXKURZE DO FIRMY WITTE AUTOMOTIVE NEJDEK
1. ročník oboru Nástrojař - 15.3.2013

Nástrojaři z třídy N1 navštívili dne 15. března 2013 partnerskou firmu Witte v Nejdku. Přivítala nás paní Martina Poštová a představila Witte Automotive v tom nejlepším světle. Firma začala s 10 pracovníky v roce 1992 a dnes tu pracuje asi 1 600 lidí. Vyrábí se zde zamykací a uzavírací systémy do automobilů světoznámých značek. Viděli jsme pulzující dílny, kde vznikají nejprve plastové odlitky a ty se montují v technologickém procesu s dalšími díly do konečné podoby výrobku. Jako strojaře nás nejvíce zaujala NÁSTROJÁRNA, kde pracuje mnoho našich absolventů včetně pana Petra Richtera, který nás provedl po dílně. Bylo zajímavé vidět práci elektroerozívních strojů a CNC frézek kde se může „fréza-nástroj“ o průměru 0,5 mm otáčet až 60 000 otáček za minutu. Daleko bližší nám však byly konvenční obráběcí stroje jako soustruhy, frézky a brusky s vodorovným vřetenem. Mohli jsme si prohlédnout rozebranou „formu–nástroj“ na výztuhu dveří, kde byly dobře vidět jednotlivé části jako spodek,vršek, stolička, jádra a vložky, vyhazováky včetně samostatných vstřikovacích jednotek tzv horké vtoky. Celá exkurze byla velice zajímavá a těšíme se na další „díl“ ve 2. ročníku.

Autor: Jiří Malý

Dov Dov Dov
Více ve fotogalerii ..., Stránky firmy Witte Automotive Nejdek, spol. s.r.o.

 

25.2.2013

EXKURZE PARKHOTEL RICHMOND KARLOVY VARY
STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY - S1.B a S2S - 7.2.2013

V měsíci únoru jsme se žáky tříd S1.B a S2S navštívili PARKHOTEL RICHMOND, který se nachází v klidné části Karlových Varů v blízkosti LETNÍHO KINA a GALERIE UMĚNÍ na břehu řeky Teplé. Hotel byl postaven před více než 160 lety a jeho kapacita je 125 pokojů. Každý pokoj je vybaven satelitní televizí, telefonem, minibarem a trezorem. Hotel má krásnou, moderně zařízenou kuchyni, restauraci, kavárnu s letní terasou, bazén, piano bar a biliárový salonek. Díky ochotným pracovníkům jsme si veškeré prostory s našimi žáky mohli prohlédnout a ochotně jsme naslouchali výkladu provozních pracovníků hotelu a šéfkuchaře. Hotel je obklopen stylovým anglickým parkem, kde je umístěna japonská meditační zahrada a překrásný pavilonek s vlastním pramenem zvaným Štěpánka. Ke společenským akcím slouží sál se stylovou výzdobou, který je velkou chloubou Richmondu, a který má kapacitu pro 200 osob. Žákům se exkurze velmi líbila. Mnozí z nich dosud neměli možnost vidět tak historicky významný, velký a zároveň luxusní hotel. Největším překvapením pro ně bylo však to, že pan šéfkuchař nabídl možnost letní brigády dvěma nejlepším žákům oboru. Vybraní žáci se mohou přihlásit a v letních měsících zdokonalit svojí praxi za finanční odměnu. Za krásnou exkurzi děkujeme všem pracovníkům tohoto nádherného hotelu, kteří se nám s ochotou věnovali.

Autorky: Hana Petričičová, Daniela Rafajová, Eva Melicharová

Dov Dov Dov
Více ve fotogalerii ...

 

14.2.2013

EXKURZE DO FIRMY SOKOLOVSKÁ UHELNÁ, PRÁVNÍ NÁSTUPCE, A.S.
M4 (obor Mechanik strojů a zařízení), N2 a N3 (obor Nástrojař)

Ve středu 6. února 2013 se žáci naší školy zúčastnili pod vedením p. Petra Baumana, p. Jiřího Malého a Ing. Jana Švandrlíka exkurze do zpracovatelské části Sokolovské uhelné ve Vředsové. Celkem se zúčastnilo 25 žáků ze tříd M4, N3 a N2. Provázel nás technický ředitel společnosti Ing. Zdeněk Bučko. Nejprve nám pan ředitel nad modelem zpracovatelské části vysvětlil základní technologii zpracování uhlí a vazby mezi jednotlivými provozy. Poté jsme navštívili strojní dílny, kde jsme mj. viděli velký soustruh pro obrobky do průměru 1,4 m a délky 6 m, válcování závitů, WIG a MAG svařovací pracoviště a brusírnu. Následně pokračovala exkurze prohlídkou nové paroplynové energetické jednotky. Prošli jsme halou se dvěma spalovacími turbinami a halou s parní turbinou, kde nám bylo umožněno nahlédnout do akustického krytu na vlastní těleso turbiny. Žáci měli možnost vidět, jak vypadá prostředí turbinové haly při provozu a že provoz je automatický a prakticky bezobslužný. Exkurze končila na velínu paroplynové jednotky.

Autor: Ing. Jan Švanrlík

Dov Dov Dov
Více ve fotogalerii ...

 


Zpět
| Nahoru

 

Přihlášení

    

Aktuálně ...

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO
středa 17. ledna 2018
od 9 - 17 hodin


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněŠKOLNÍ EMAILOVÁ SCHRÁNKA POŠTA
Ulti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?