• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

20.11.2017

PEČENÍ ŠTOL V BSZ ANNABERG-BUCHHOLZ/ STOLLENBACKEN IN BSZ ANNABERG-BUCHHOLZ
Prezentace projektu a společné ověřování receptů projektu
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V pondělí dne 20. listopadu 2017 se vydala p. Marie Gersdorfová - učitelka odborného výcviku oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) - do školy našeho německého partnera BSZ Annaberg-Buchholz, aby se seznámila s recepturami vánočních štol v klasických a alternativních variantách a mohla dané zkušenosti ze společného pečení s p. Stiehbergerem - vyučujícím odborného výcviku pekařů - předat i v naší škole v rámci zaměstnání učňů při praktickém vyučování.

"Vlastníma rukama jsme si mohli vyzkoušet, jak vznikají tradiční vánoční štoly. Že se nejedná o lehkou práci, bylo zřejmé již při samotném hnětení těsta. Tamní pekař prokázal, že je opravdovým mistrem svého oboru, když svou zručností potvrdil důležitost nejen přesnosti, ale i rychlosti. Měli jsme možnost nejen vidět, jak vzniká celý produkt od počátečního vážení a odměřování, až po předfinální potření máslem (finální následuje den poté, včetně pocukrování), ale osobně se i zapojit. Rovněž nám naši němečtí kolegové ukázali svoji kuchyň a techniku, se kterou denně pracují jak oni, tak i jejich žáci. Toto na nás udělalo velmi dobrý dojem. Po společném obědě a předání malých darů jsme se rozloučili a vydali směr pracoviště Stará Role, kde byla akce ukončena. My i naši kolegové z Annaberg-Buchholz se těšíme na další přínosná setkání v rámci udržitelnosti projektu CÍL3 Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge."

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Aleš Kváča

Autoři článku, propagace projektu: Peter Weigel, Mgr. Aleš Kváča
Autor fotografií: Mgr. Aleš Kváča

 

15.11.2017

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Prezentace a propagace projektu CÍL 3
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Ve středu dne 15. listopadu 2017 proběhl na všech pracovištích teoretického úseku a praktického vyučování prezentační den školy - budoucí zájemci o studium měli možnost nahlédnout do výuky maturitního oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), individuálního odborného výcviku v oborech Nástrojař (23-52-H/01) a Strojírenské práce (23-51-E/01) a mohli se seznámit s výukou žáků oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01).

Dov Dov Dov
Fotogalerie ze dne otevřených dveří ..., Videoprezentace aktivit školy ...

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

2.11.2017

EXKURZE DO FIRMY METALIS v NEJDKU
3. ročník oborů Nástrojař (23-52-H/01) a Strojírenské práce (23-51-E/01)

Metalis - „kolébka všech nástrojářů v širokém okolí“ - nás vřele přivítal v osobě majitele pana Ing. Stanislava Gregora. Prošli jsme hlavně nástrojárnu, kde jsme se zaměřili na měrové středisko, elektroerozivní obrábění, souřadnicovou vrtačku, kalírnu a měření tvrdosti podle Rockwella, broušení nástrojů včetně nůžek u pana Janíčka. Viděli jsme i montáž tvarových vložek a ostřihovacích nástrojů u pana Dudy. Shlédli jsme slévárnu hliníkových odlitků a zastavili se v učňovské dílně u pana Kočana. Za školu a žáky děkuji všem, kteří nás postrčili v našich strojařských znalostech, a přidávám několik fotek.

Foto Foto Foto
Fotogalerie ...

Autor článku a fotografií: Jiří Malý

 

2.11.2017

KULINÁŘSKÉ RECEPTY ZE ZELÍ/ SAUERKRAUTREZEPTE
SPOLEČNÉ VAŘENÍ V BSZ ANNABERG-BUCHHOLZ
Prezentace projektu a ověřování receptů projektu
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Ve čtvrtek dne 2. listopadu 2017 se v rámci udržitelnosti projektu CÍL3 uskutečnilo další společné vaření gastronomických specialit krušnohorské kuchyně pro žáky oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) u našeho německého partnera BSZ Annaberg-Buchholz. Nedílnou součást komunikace žáků tvořila orientace v reálném prostředí a zvládnutí různých komunikačních situací s důrazem na porozumnění jednotlivých činností a úkonů v cizím jazyce. Žáci byli společně se zástupcem oboru Veřejnosprávní činnost (68-43-M/01) rozděleni s německými partnery do pracovních skupin. Na vlastní kůži se mohli naši žáci přesvědčit jaké pracovní postupy používají naši projektoví partneři pro přípravu kyselého zelí.

Na závěr všichni navštívili štolu Markuse Röhlinga, jejíž část pro veřejnost zpřístupnil spolek Altbergbau Markus-Röhling-Stolln. Po zhruba 600 metrech jízdy důlním vláčkem si žáci prohlédli působivá svědectví z doby těžby stříbra a kobaltu v letech 1733 až 1857 i těžby uranu podnikem SAG Wismut a především hlavní atrakcí - 9 metrů vysoké vodní kolo, které je přesnou plně funkční kopií originálu.


Dov Dov Dov

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Peter Weigel
, Fotogalerie - © Roman Kalán, V3

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Peter Weigel, Roman Kalán (V3)

 

31.10.2017

MATURITNÍ ZKOUŠKA V ROCE 2017/2018 - MATURITNÍ ZPRAVODAJ Č. 43

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání právě zveřejnilo aktuální číslo Maturitního zpravodaje s pořadovým číslem 43, který se týká podoby maturitní zkoušky ve šk. roce 2017/2018.

Maturitní zpravodaj č. 43 ke stažení

Více informací na www.novamaturita.cz

Vedení školy

 

23.10.2017

POZVÁNKA NA TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Dov Třídní schůzky v 1. čtvrtletí školního roku 2017/2018 se uskuteční v úterý dne 7. listopadu 2017 od 15:30 (SOŠ a SOU Nejdek, Rooseveltova 600) a na OP Stará Role (Závodu míru 144) ve středu dne 8. listopadu 2017 od 16:00.

Vedení školy

 

22.10.2017

POSVÍCENÍ V ZEMI POLÉVEK
SOUTĚŽ VE VAŘENÍ POLÉVEK V SASKÉM NEUDORFU
Prezentace a propagace projektu CÍL 3
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V saském Neudorfu, někdy nazývaném také "vesnicí polévky", se již od roku 1992 každoročně koná soutěž ve vaření polévky a souboj siláků v přetahování o polévkový hrnec. V rámci udržitelnosti projektu „ERZGEBIRGE/ KRUŠNOHOŘÍ KULINARISCH ERLEBEN" se pokusila přispět svým kuchařským uměním učitelka OUV p. Eva Joklová a prezentovala naši školu sýrovou polévkou s krutonky.

Mezi 30 polévkami, které byly na soutěži hodnoceny, vyhrála papriková polévka s karbenátkovými kuličkami dle receptu rodačky z Neudorfu v konkurenci mezi polévkami jako dýňovo-mangová, tuňáková, bylinková nebo staroněmecká masová polévka na základě hodnocení porotců, mezi kterými tentokráte zasedl i p. Peter Weigel.

Akce se uskutečnila za účasti starosty obce Sehmatal Andrease Schiedela a pastrora evangelické farnosti Nico Piehlera. Po vyhlášení Královny polévek 2017 následovalo světové mistrovství v přetahování polévkového hrnce. Nechyběla ani dražba nejlepší polévky ve speciální keramické nádobce - s nejvyšší nabídkou 30 EUR. Po slavnostním vyhlášení výsledků měli všichni účastníci možnost ochutnat jednotlivé polévky za poslechu dechové hudby Neudorfer Blasmusik a porovnat tak jednotlivé výkony soutěžících.

Dov Dov Dov
Dov Dov Dov

Fotogalerie 1 - © Peter Weigel, Fotogalerie 2 - © Mgr. Josef Dvořáček

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Mgr. Josef Dvořáček, Peter Weigel

 

20.10.2017

"DAS FILMFEST" PRAHA - FILMOVÁ PROJEKCE V NJ
Aktiv und effektiv Deutsch lernen ... - 20.10.2017

Studenti 2. - 4. ročníku německého jazyka shlédli v pražském kině Lucerna film "Odnikud/ Aus dem Nichts" (2017) s českými titulky. V hlavní roli thrilleru Fatiha Akina o pomstě a spravedlnosti exceluje Diane Kruger, která za roli Katji dostala na festivalu v Cannes Palmu pro nejlepší herečku. Film bude na český trh uveden v lednu rok 2018. Součástí programu byla informativní prohlídka knihovny Goethe-Institutu a výklad v cizím jazyce u vybraných pražských pamětihodností včetně opakování frází týkajících se orientace ve městě.

Dov Dov Dov
Více ve fotogalerii - © Peter Weigel ..., Více ve fotogalerii - © Patrick Rau (V2) ...

 

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Peter Weigel, Petrick Rau (V2)

 

17.10.2017

VÝSTAVA A WORKSHOP "ŠKOLA A TRH PRÁCE 2018"
SPA HOTEL THERMAL KARLOVY VARY 17. - 18.10.2017

Výstavy, propagující aktivity středních škol v prostorách velkého sálu SPA hotelu Thermal v Karlových Varech, se zúčastnila řada škol i náš významný sociální partner Witte Nejdek, spol. s r. o., zastoupený stánkem a paní Mgr. Jitkou Štatskou. Vystavovali jsme výrobky žáků a většina nejčerstvějších produktů, zejména pečivo vyrobené žáky v oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01), vycházela z krušnohorských gastronomických tradic a byla při ochutnávce přijata velmi dobře. Učitelé a konečně i SOŠ a SOU Nejdek, p. o. byla veřejně příznivě ohodnocena a těšila se přízně žáků i učitelů.

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Josef Dvořáček ...

Autor článku a fotografií: Mgr. Josef Dvořáček

 

16.10.2017

MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE V ODBORNÉM VZDĚLÁVÁNÍ UČŇOVSKÉ MLÁDEŽE PRO UPLATNĚNÍ V RÁMCI PŘESHRANIČNÍHO PRACOVNÍHO TRHU
Prezentace a propagace projektu CÍL3
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V pondělí dne 16. října 2017 se účastnili p. Mgr. Josef Dvořáček, ředitel školy, společně s p. Peterem Weigelem, zodpovědným za projekt CÍL3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge", pracovního setkání v prostorách německé Bundesagentur für Arbeit v městě Plauen s cílem informovat o aktivitách v rámci udržitelnosti projektu a aktivně diskutovat o další přeshraniční spolupráci v oblasti řemesel a soutěží v odborných dovednostech.

Akci zajišťovala p. Helga Lutz, ředitelka Arbeitsagentur, a kromě zástupců zřizovatele Krajského úřadu Karlovarského kraje byli přítomni ředitel Komory řemesel Horní Franky p. Rainer Beck, prezident EUROREGIO EGRENSIS p. František Čurka a významní hosté z hospodářských komor.

Dov Dov
Fotogalerie - © Peter Weigel

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

12.10.2017

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE? - VÝSTAVA STŘEDNÍCH ŠKOL KARLOVARSKÉHO KRAJE
Prezentace školy v prostorách SPŠ Ostrov - 12.10.2017
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Dne 12. října 2017 pořádala Střední průmyslová škola Ostrov ve spolupráci s Karlovarským krajem ve svých prostorách výstavu „KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?“. Na výstavě se představilo 17 středních škol z regionu, včetně gymnázií a učilišť.

Střední odbornou školu a střední odborné učiliště Nejdek prezentovali učitelé odborných předmětů p. Hana Petričičová a p. Ing. Jan Švandrlík spolu se žáky. Podpořit je přijela v odpoledních hodinách vedoucí odloučeného pracoviště a výchovná poradkyně Ing. Dana Vraná. Na výstavě byly prezentovány všechny učební obory – Nástrojař (23-52-H/01), Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01), Strojírenské práce (23-51-E/01) – a maturitní obor Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01).

Kromě žáků základních škol od Chebu přes Toužim po Klášterec nad Ohří a Kadaň zavítali na naši prezentaci i mnozí výchovní poradci, za všechny například pan Pícha ze ZŠ Myslbekova v Ostrově. Navštívila nás také řada rodičů se svými dětmi se zájmem o studium. Věříme, že se s mnohými z nich setkáme v novém školním roce v našich třídách, a všem přejeme šťastnou ruku při výběru budoucího studia.

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Ing. Jan Švandrlík, Propagační video školy na youtube  ...

Autor fotografií: Ing. Jan Švandrlík
Autoři článku: Ing. Jan Švandrlík, Hana Petričičová, Ing. Silvie Flídrová

 

10.10.2017

HLEDÁME ASISTENTA/ ASISTENTKU PEDAGOGA



- na celý úvazek

- nástup IHNED

- pracoviště: Stará Role, Závodu míru 144, Karlovy Vary

- zaměstnavatel: SOŠ a SOU Nejdek, p. o., Rooseveltova 600, 362 21 Nejdek

- bližší informace: p. Krejčíková - tel.: 739 550 679 a Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Mgr. Josef Dvořáček,
ředitel školy

 


Strana 6 z 15

Přihlášení

    



Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Aktuálně ...

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
27. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...



ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivně



Ulti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?