• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

22.11.2016

VÝSLEDKY SOUTĚŽE V RYCHLOSTI A PŘESNOSTI PSANÍ NA POČÍTAČI PRO 1. a 2. ROČNÍK - 21.11.2016

V příloze najdete výsledky soutěže v rámci předmětu Technika administrativy, která probíhala na učebně 10.


Dov Dov

Více informací o předmětu ..., Výsledky soutěže v .pdf ...

Autorka článku: Ing. Ivana Schwarzová

 
 

9.11.2016

MATURITNÍ ZKOUŠKA V ROCE 2016/2017 - MATURITNÍ ZPRAVODAJ Č. 39

Nové číslo Maturitního zpravodaje seznamuje nejen žáky s organizací maturitní zkoušky ve školním roce 2016/2017, ale přináší také důležité informace k přihlašování, které by maturantům neměly uniknout.

Maturitní zpravodaj č. 39 ke stažení

Více informací na www.novamaturita.cz

Vedení školy

 

15.11.2016

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ INTERAKTIVNĚ
PREZENTACE PROJEKTU CÍL3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE" V RÁMCI UDRŽITELNOSTI PROJEKTU

V úterý dne 15. listopadu 2016 proběhl na všech pracovištích teoretického úseku a praktického vyučování prezentační den školy - budoucí zájemci o studium měli možnost nahlédnout do výuky maturitního oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), individuálního odborného výcviku v oborech Nástrojař (23-52-H/01) a Strojírenské práce (23-51-E/01) a mohli se seznámit s výukou žáků oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01). Celá akce proběhla v rámci udržitelnosti projektu CÍL 3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge".

Dov Dov
Fotogalerie ze dne otevřených dveří ..., Videoprezentace aktivit školy ...

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

5.11.2016

KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE
PREZENTACE A VÝSTAVA V CHEBU
Regionální kuchyně jako výraz znovuobjevené společné identity v sasko-českém pohraničí
Kam po základní škole? v prostorách ISŠ Cheb - 3.11.2016

Dne 3. listopadu 2016 od 9:00 hodin proběhla v Chebu, v ulici Na hradbách 11, pro žáky a zájemce z řad rodičů z okresu Cheb ve Střední integrované škole prezentace činnosti SOŠ a SOU Nejdek v projektu CÍL 3 Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge. Zúčastnilo se velké množství žáků s učiteli a rodiči, kteří se zajímali o další činnost a obory SOŠ a SOU Nejdek, ve kterých realizujeme uvedené projektové aktivity. Byly předvedeny výrobky žáků a všem zájemcům rozdány propagační materiály a sešity. Někteří účastníci přislíbili dodat staré recepty svých babiček a prababiček, rodáků z Krušnohoří.

Ředitel SOŠ a SOU Nejdek rozdal všem zájemcům kontaktní tiskoviny o škole a projektu a zajistil adresy na zájemce. Akce proběhla i přes skutečnost, že na silnicích z Karlových Varů do Chebu byla vrstvička ledu, kterou dopoledne sluníčko vysušilo. Prezentace byla ukončena v 16.00 hod. a všichni účastníci dorazili domů plní nových informací a zážitků.

Autor článku a fotografií: Mgr. Josef Dvořáček,
ředitel školy

Dov Dov
Další fotografie z výstavy ...Virtuální prohlídka školy ...,
Video o naší škole ..., Prezentace školy ...,  Více na školním facebooku  ...

 

4.11.2016

EXKURZE DO FIRMY SLÉVÁRNA HEUNISCH, s.r.o. V KRÁSNÉ U AŠE - 3.11.2016

Krásná u Aše je obec se slévárnou na kokilové lití hliníkových odlitků do hmotnosti 35 kg. V rámci vzdělávání učitelů odborných předmětů zde proběhl zdařilý seminář v česko-německé firmě Heunisch. Akci organizovalo Krajské vzdělávací centrum pro DVPP.
Není bez zajímavosti, že původní metalurgický provoz založil podnik Metalis v roce 1960 na místě původní slévárny šedé litiny Carl Fleissner.
Vedení firmy bylo velice vstřícné a ocenilo snahu našich žáků ze středních škol regionu, kteří zde vykonávají odbornou praxi. Vyrobit ocelovou formu v nástrojárně, připravit správnou slitinu, vytvořit odlitek gravitačním litím (naběračkou do vtoku), upravit, opracovat a zkontrolovat výrobek je dlouhý proces. Finální produkt se dobře prodává a to především do nákladních aut. Vyrobí se zde až 2000 tun siluminových (Al+Si) odlitků ročně.
Bylo pěkné potkat zde našeho absolventa - nástrojaře z roku 1984 Zdenka Braka, který zde pracuje na pozici mistra CNC strojů v nástrojárně. Více na heunisch-guss.com.

Dov Dov
Fotogalerie ...

Autor článku: Jiří Malý
Autoři fotografií: Jiří Malý, Ing. Štěpánka Makonová

 

21.10.2016

FESTIVAL NĚMECKÉHO FILMU "DAS FILMFEST" PRAHA
Sprache und Orientierung ... - 21.10.2016

Studenti 1. - 3. ročníku německého jazyka shlédli v pražském kině Lucerna rakouský film "JEDEN Z NÁS/ EINER VON UNS" (2015) s českými titulky. Film získal v letošním roce hlavní cenu na festivalu Max-Ophüls-Preis a herec Christopher Schärf byl oceněn Rakouskou filmovou cenou za nejlepší vedlejší roli. Prohlédli si také s výkladem v cizím jazyce vybrané pražské pamětihodnosti a zopakovali slovní zásobu týkající se orientace ve městě.

Dov Dov Dov
Více ve fotogalerii ...

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Peter Weigel, Jiří Rams (V3)

 

20.10.2016

VÝSTAVA A WORKSHOP "ŠKOLA A TRH PRÁCE 2017"
HOTEL THERMAL KARLOVY VARY 18. - 20.10.2016

Ve dnech 18. - 20 .října 2016 byla v prostorách hotelu Thermal v Karlových Varech slavnostně zahájena výstava Škola a trh práce 2017 s cílem představit nabídku oborů školy, možnosti uplatnění budoucích absolventů a spolupráci se zahraničím. Prezentovali se Úřady práce Karlovarského kraje a pobočka Bundesagentur für Arbeit Annaberg-Buchholz. Naše škola tradičně nabízela ochutnávky svých výrobků, které byly velmi žádané a vznikly v rámci udržitelnosti projektu CÍL 3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge".

Podrobnější informace Vám také rádi poskytneme při návštěvě dne otevřených dveří všech budov školy, odborných pracovišť nebo partnerských firem ve čtvrtek dne 15. listopadu 2016.

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autoři článku a fotografií:
Ing. Marcela Polcarová, Mgr. et Bc. Tomáš Babický

 

13.10.2016

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE? - VÝSTAVA STŘEDNÍCH ŠKOL KARLOVARSKÉHO KRAJE
Prezentace školy v prostorách SPŠ Ostrov - 13.10.2016
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Cílem výstavy a prezentace středních škol dne 13. října 2016 na SPŠ Ostrov bylo oslovení žáků ze základních škol a představení našich oborů. Přišlo se podívat poměrně hodně žáků a to do všech studijních směrů naší školy. Můžeme nabídnout maturitu, učební obor se stipendiem, obory i pro slabší žáky. Učitelé udělali maximum pro pěkný a profesionální průběh celé akce. Patří jim za to velký dík.

Dov Dov
Fotogalerie ...Prezentace školy ...,  Propagační video školy na youtube  ...

Autor článku a fotografií: Jiří Malý

 

10.10.2016

NAVŠTÍVILI JSME ZÁCHRANÁŘE

V pondělí 10. října 2016 se žáci prvního a druhého ročníku strojírenských studijních oborů zúčastnili preventivní akce ve Světě záchranářů v Karlových Varech. Naši žáci měli možnost seznámit a zároveň se naučit pomocí unikátní zážitkové metody základům první pomoci. Společně jsme si všichni zkusili, díky zcela konkrétním simulovaným situacím, zvládnout své chování při poskytování první pomoci. Rovněž jsme si osvojili tzv. tři kroky pro životrozhlédni se, reaguj, rozmýšlej. Po zcela nabitém dopoledni jsme odcházeli plni vědomostí, které jsme získali především díky jedinečné práci lektorů z řad záchranářů.

Dov Fotogalerie ...

Autorka článku a fotografií: Ing. Dana Vraná

 

6.10.2016

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE? - VÝSTAVA STŘEDNÍCH ŠKOL KARLOVARSKÉHO KRAJE
Prezentace školy v prostorách ISŠTE SOKOLOV - 6.10.2016
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Dne 6. října 2016 se v areálu ISŠTE Sokolov konala přehlídka krajských středních škol. Tato akce probíhá každoročně a je určena především žákům ze základních škol a jejich rodičům, kteří řeší nelehkou otázku „Kam po základní škole?“. Naše škola zde měla také zastoupení a jsme rádi za velký zájem návštěvníků. Poděkování patří i našim učitelům a žákům, kteří zde naší školu prezentovali.

Dov Dov
Fotogalerie ...Prezentace školy ...,  Propagační video školy na youtube  ...

Autor článku a fotografií: Mgr. et Bc. Tomáš Babický

 

3.10.2016

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?  
POZVÁNKA NA VÝSTAVY STŘEDNÍCH ŠKOL VE SPOLUPRÁCI S KARLOVARSKÝM KRAJEM

Dov
Dov

 

Vážení uchazeči,
prezentaci naší školy najdete na výstavních akcích "Kam po základní škole?", které se uskuteční

ve čtvrtek 6. října 2016 v Integrované střední škole technické a ekonomické Sokolov (Jednoty 1620, 356 01 Sokolov) - informace ...

ve čtvrtek 13. října 2016 v Střední průmyslové škole Ostrov (Klínovecká 1197, 363 01 Ostrov) - informace ...

ve čtvrtek 3. listopadu 2016 v Integrované střední škole Cheb (Obrněné brigády 2258/6, 350 02 Cheb) - informace ...

Ve dnech 18. - 20. října 2016 se také koná výstava ŠKOLA A TRH PRÁCE 2017 v prostorách HS Thermal v Karlových Varech - viz plakát ...

Vedle prezentace všech oborů školy je pro Vás také připraven test profesní orientace. Rovněž se představí zástupci zaměstnavatelů a sociální partneři školy, kteří umožňují praxi a nabízejí po ukončení střední školy absolventům uplatnění nebo možnosti podpory na vysokých školách. 

Prezentace oborů školy  ...

Autor článku: Peter Weigel

 

 

 


Strana 16 z 17

Přihlášení

    Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Aktuálně ...

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
27. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?