• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

17.1.2017

ŠKOLNÍ KOLO KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE V NĚMECKÉM JAZYCE .../ SOUTĚŽ V PŘEDČÍTÁNÍ 
Bedeutungen verstehen, eigene Meinungen äußern ...

V prostorách jazykové učebna č. 9 se od 9. do 17. ledna 2017 postupně uskutečnily školní kola konverzační soutěže a soutěže v předčítání německého literárního textu ve všech skupinách (s ohledem k jazykovým úrovním A1+, A2, B1 a B2). Žáci absolvovali postupně poslechová cvičení, porozumění textu a konverzační část na běžná komunikační témata jako Familie, Schulleben, Reisen und Urlaub apod. Soutěž je postupová do okresního kola.

Dov Dov Dov
Výsledky školního kola konverzační soutěže a školního kola soutěže v předčítánní (.pdf)
Fotogalerie soutěže ...

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

17.1.2017

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 17.1.2017
PREZENTACE STROJÍRENSKÝCH OBORŮ A PROHLÍDKA UČEBEN ŠKOLY ...

V úterý dne 17. ledna 2017 proběhl na všech pracovištích teoretického úseku a praktického vyučování prezentační den školy - budoucí zájemci o studium měli možnost nahlédnout do výuky maturitního oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), individuálního odborného výcviku v oborech Nástrojař (23-52-H/01) a Strojírenské práce (23-51-E/01) a mohli se seznámit s výukou žáků oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01).

Dov Dov Dov
Fotogalerie ze dne otevřených dveří ..., Videoprezentace aktivit školy ...

Autor článku: Peter Weigel
Autoři fotografií: Mgr. Josef Dvořáček, Peter Weigel

 

17.1.2017

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - PREZENTACE OBORU STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V rámci dne otevřených dveří připravili žáci oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) celerovou pomazánku, tvarohové homolky a zelníky. Receptura vybraného tradičního pokrmu:
Zelníky: 200 g nahrubo nastrouhaných brambor, 200 g najemno nastrouhaných brambor, 400 g kysaného zelí,150 ml oleje, 2 vejce, sůl a pepř důkladně smícháme. Vytvarované nebo vykrajované placičky zprudka opékáme na rozehřáté pánvi. Zhotovené pokrmy jsme nabídli k veřejné ochutnávce do prezentačních místností.  

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. et Bc. Tomáš Babický

Autor článku: Mgr. Josef Dvořáček
Autor fotografií: Mgr. et Bc. Tomáš Babický
Publikace projektu: Peter Weigel

 

11.1.2017

NÁSTROJAŘI A STROJAŘI OBDIVOVALI SVĚT V PLZEŇSKÉ TECHMANII

Ve středu dne 11. ledna 2017 všichni žáci strojírenských oborů školy měli možnost prohloubit si svůj zájem o vědu a techniku v plzeňské TECHMANII. Díky skvěle připraveným expozicím jsme si interaktivní a hravou formou mohli vyzkoušet některé technické i přírodovědné zákonitosti v praxi. Společně jsme putovali od fascinujícího světa chemie a fyziky, přes hladinu moře do překrásného a tajuplného vesmíru, ze kterého se někteří z nás ani nechtěli vrátit. Ti statečnější a neohrožení si zde na vlastní kůži vyzkoušeli náročnou práci kosmonautů, když sebrali odvahu a nechali na sebe působit mocnou sílu gyroskopu. My méně odvážní jsme si naopak nenechali ujít putování do hlubin Země, kde jsme se seznamovali s těžbou rozličných nerostných surovin a poznávali jednotlivé vrstvy zemské kůry. K objevování a poznávání toho bylo opravdu mnoho, nicméně čas plynul neuvěřitelně rychle, a tak nabiti vědomostmi a novými zážitky jsme se nakonec museli vydat zpět k domovu.

Dov Dov
Fotogalerie ...

Autorka článku: Ing. Dana Vraná
Autor fotografií: Jiří Malý

 

22.12.2016

KRÁJENÍ ŠTOLY - 22.12.2016
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Poslední vyučovací hodinu se rozezněly nejen tradiční vánoční písně. Žáci a studenti si připravili svůj hudební program s doprovodem p. Mgr. Aleše Kváči na kytaru a Kryštofa Sewalda (V2) na flétnu. Velikou odvahu prokázal i František Rákosník z 1. ročníku oboru Veřejná správa se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), když před celou školou předvedl vlastní skladbu. V průběhu programu byla také p. zástupcem Mgr. et Bc. Tomášem Babickým slavnostně vyhodnocena fotografická soutěž "Lidé a kultura".  

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Peter Weigel

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

21.12.2016

SPORTOVNÍ DEN
Aktivní zapojení žáků ve sportovních disciplínách ...

Jako každý rok se v předvánočním týdnu uskutečnil sportovní den v areálu tělocvičny při Základní škole Nejdek, náměstí Karla IV.  Tento rok se jednotlivé třídy věnovaly sportovním disciplínám jako vybíjená a florbal

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Aleš Kváča ...

Autor článku a fotografií: Mgr. Aleš Kváča

 

20.12.2016

PROJEKTOVÝ DEN
Kulturní, jazykové a sportovní aktivity ...

Dov Dne 20. prosince 2016 se žáci účastnili řady aktivit spojených s mnoha soutěžemi. Nedílnou součást tvořily turnaje v šachu,  piškvorky a ping-pong. V odborných učebnách byly promítány filmy z oblasti práva a nechyběla ani beseda o Anglii a konverzační cvičení.

Turnaj v ping-pongu - Fotogalerie - © Mgr. et. Bc. Tomáš Babický ...

Autorka článku: Ing. Jana Mazáčková
Autoři fotografií: Ing. Jana Mazáčková, Mgr. et Bc. Tomáš Babický

 

12.12.2016

VERSUCH´S MAL IN DEUTSCHLAND/ DO NĚMECKA NA ZKUŠENOU ... 
Deutschkenntnisse erweitern und mit Spaß lernen ...

Jaké jsou možnosti studentů od krátkodobých a střednědobých pobytů až po studium v Německu? Jaké je to být evropským dobrovolníkem nebo pracovat v německy mluvících zemích? Studenti 4. ročníku Nj jako prvního a druhého cizího jazyka oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01) se motivační formou plnou jazykových her a komparativních česko-německých cvičení seznámili s možnostmi svého dalšího studia a uplatnění. Prezentaci zajišťovala koordinátorka projektu sl. Barbora Benešová.

Dov Dov
Fotogalerie - © Peter Weigel, Více o projektu ..., Video ..., Profil na facebook.com ...

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

11.12.2016

KRUŠNOHORSKÉ VÁNOČNÍ TRHY NA HRADĚ LOKET - 10.-11.12.2016
Prezentace práce žáků oboru Stravovací a ubytovací služky (65-51-E/01)
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Již tradičně se účastníme této krásné vánoční akce. I letos jsme se žáky S1A a S1S oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) připravili staročeské vánoční pochoutky: pečený čaj, staročeskou čočkovou polévku, domácí houstičky, tvarohovou vánoční štolu a vánoční rybí salát. Zájem návštěvníků hradu o ochutnávky byl opravdu veliký.

Spokojené výrazy na tvářích ochutnávajících naší „krušnohorskou kuchyni“ v rámci udržitelnosti projektu Cíl 3 „Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge", nás ujistily, že se nám naše práce zase povedla a lidem tyto staročeské pochoutky opravdu chutnají. Zájemcům jsme rozdali recepty, aby si je mohli doma sami připravit a dál tak šířit tradici.   

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Kateřina Budínová, Fotogalerie - © Eva Joklová

Autorka článku a fotografií: Kateřina Budínová
Publikace projektu: Peter Weigel

 

10.12.2016

18. KRUŠNOHORSKÝ JARMARK - NEJDECKÁ VÁNOČNÍ TRADICE
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V pátek 9. prosince 2016 jsme se žáky S1A a S1S oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) vyrobili celkem 500 koláčů, které si u nás objednali zástupci města Nejdku. Každoročně tak mají naši žáci možnost vyzkoušet si „pečení ve velkém“ a získat za svoji práci zaslouženou odměnu. Někdo se snaží více, někdo méně. Důležitý je výsledek a spokojenost objednavatele. Tak snad se nám to i letos povedlo.

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Kateřina Budínová

Autorka článku a fotografií: Kateřina Budínová
Publikace projektu: Peter Weigel

 

30.11.2016

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ ZVYKY A POKRMY V KRUŠNOHOŘÍ - TRADICE A SOUČASNOST HORNÍHO SASKA
TRADITIONELLE WEIHNACHTSBRÄUCHE UND GERICHTE IM ERZGEBIRGE
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V středu dne 30. listopadu 2016 se uskutečnila nejen pro maturitní obor Veřejnosprání činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), ale i pro obory Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) a Nástrojař (23-52-H/02) a Strojírenské práce (23-51-E/01) exkurze do dosud námi nenavštívené oblasti Svobodného státu Sasko - města Leipzig a jeho okolí v rámci udržitelnosti projektu CÍL3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge".

Jednotlivé části exkurze  byly vhodně doplněné skupinovou práci s cílem aktivně se zapojit a zjišťovat informace v německém jazyce - historická fakta v kontextu, tradice minulosti a současnosti vhodně doplňovaly práci žáků, kteří v jednotlivých skupinách zjištovali např. fakta o památníku Bitvy národů, který připomíná bitvu u Lipska, v níž Prusko a jeho spojenci porazili Napoleona.

Po krátké prohlídce centra jsme navštívili tradiční vánoční trhy na náměstí Naschmarkt a v okolí Staré radnice, žáci doplňovali pracovní listy s recepty lipských tradičních pokrmů jako Leipziger Allerlei a Leipziger Lerchen, Součástí práce ve skupinách byly také úkoly zaměřené na literární symboliku Goethova Fausta a hudební dějiny města spojené s chlapeckým pěveckým Tomášským sborem a Johannem Sebastianem Bachem. Nechyběla ani návštěva atraktivní ZOO, která patří k jedné z nejnavštěvovanějších v Německu.

Všichni žáci se mají možnost učastnit soutěže s názvem "Lidé a kultura" o nejlepší vlastní fotografii. Fotografie musí být pojmenovaná a se sohlasem autora/ autorky.
Fotografie v co nejvyšším rozlišení prosím zasílejte do 15.12.2016 na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  

Dov Dov Dov

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Josef Dvořáček, Fotogalerie - © Mgr. Aleš Kváča, Fotogalerie - © Peter Weigel

Autor článku, publikace projektu: Peter Weigel

 

28.11.2016

STUDENTI TVOŘÍ SURREALISTICKOU POEZII

V týdnu 21. – 25. listopadu 2016 proběhla literární soutěž pro žáky V3 a V4. Žáci se nechali inspirovat látkou probíranou v hodinách českého jazyka a pokusili se sami vytvořit surrealistickou poezii. Výsledky byly překvapivé v pozitivním smyslu slova. Některé texty jsou velmi zdařilé, o čemž se můžete na těchto stránkách sami přesvědčit.

Nejlepší práce vytvořili: Pavla Parihuzičová, Alena Kaderová, Markéta Misalová, Jíří Waltera, Gabriela Šidlíková. Ale ani ostatní práce nebyly o moc horší. Většina prací je umístěna na nástěnce v 1. patře školy. Věřím, že jsme povzbudili studenty i v další podobné činnosti.  


Výsledky soutěže ..., Ukázky prací ...

Autorka článku: Mgr. Heda Jubánková

surrealismus
 


Strana 13 z 15

Přihlášení

    Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Aktuálně ...

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
27. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?