• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

21.12.2016

SPORTOVNÍ DEN
Aktivní zapojení žáků ve sportovních disciplínách ...

Jako každý rok se v předvánočním týdnu uskutečnil sportovní den v areálu tělocvičny při Základní škole Nejdek, náměstí Karla IV.  Tento rok se jednotlivé třídy věnovaly sportovním disciplínám jako vybíjená a florbal

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Aleš Kváča ...

Autor článku a fotografií: Mgr. Aleš Kváča

 

20.12.2016

PROJEKTOVÝ DEN
Kulturní, jazykové a sportovní aktivity ...

Dov Dne 20. prosince 2016 se žáci účastnili řady aktivit spojených s mnoha soutěžemi. Nedílnou součást tvořily turnaje v šachu,  piškvorky a ping-pong. V odborných učebnách byly promítány filmy z oblasti práva a nechyběla ani beseda o Anglii a konverzační cvičení.

Turnaj v ping-pongu - Fotogalerie - © Mgr. et. Bc. Tomáš Babický ...

Autorka článku: Ing. Jana Mazáčková
Autoři fotografií: Ing. Jana Mazáčková, Mgr. et Bc. Tomáš Babický

 

12.12.2016

VERSUCH´S MAL IN DEUTSCHLAND/ DO NĚMECKA NA ZKUŠENOU ... 
Deutschkenntnisse erweitern und mit Spaß lernen ...

Jaké jsou možnosti studentů od krátkodobých a střednědobých pobytů až po studium v Německu? Jaké je to být evropským dobrovolníkem nebo pracovat v německy mluvících zemích? Studenti 4. ročníku Nj jako prvního a druhého cizího jazyka oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01) se motivační formou plnou jazykových her a komparativních česko-německých cvičení seznámili s možnostmi svého dalšího studia a uplatnění. Prezentaci zajišťovala koordinátorka projektu sl. Barbora Benešová.

Dov Dov
Fotogalerie - © Peter Weigel, Více o projektu ..., Video ..., Profil na facebook.com ...

Autor článku a fotografií: Peter Weigel

 

11.12.2016

KRUŠNOHORSKÉ VÁNOČNÍ TRHY NA HRADĚ LOKET - 10.-11.12.2016
Prezentace práce žáků oboru Stravovací a ubytovací služky (65-51-E/01)
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

Již tradičně se účastníme této krásné vánoční akce. I letos jsme se žáky S1A a S1S oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) připravili staročeské vánoční pochoutky: pečený čaj, staročeskou čočkovou polévku, domácí houstičky, tvarohovou vánoční štolu a vánoční rybí salát. Zájem návštěvníků hradu o ochutnávky byl opravdu veliký.

Spokojené výrazy na tvářích ochutnávajících naší „krušnohorskou kuchyni“ v rámci udržitelnosti projektu Cíl 3 „Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge", nás ujistily, že se nám naše práce zase povedla a lidem tyto staročeské pochoutky opravdu chutnají. Zájemcům jsme rozdali recepty, aby si je mohli doma sami připravit a dál tak šířit tradici.   

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Kateřina Budínová, Fotogalerie - © Eva Joklová

Autorka článku a fotografií: Kateřina Budínová
Publikace projektu: Peter Weigel

 

10.12.2016

18. KRUŠNOHORSKÝ JARMARK - NEJDECKÁ VÁNOČNÍ TRADICE
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V pátek 9. prosince 2016 jsme se žáky S1A a S1S oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) vyrobili celkem 500 koláčů, které si u nás objednali zástupci města Nejdku. Každoročně tak mají naši žáci možnost vyzkoušet si „pečení ve velkém“ a získat za svoji práci zaslouženou odměnu. Někdo se snaží více, někdo méně. Důležitý je výsledek a spokojenost objednavatele. Tak snad se nám to i letos povedlo.

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Kateřina Budínová

Autorka článku a fotografií: Kateřina Budínová
Publikace projektu: Peter Weigel

 

30.11.2016

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ ZVYKY A POKRMY V KRUŠNOHOŘÍ - TRADICE A SOUČASNOST HORNÍHO SASKA
TRADITIONELLE WEIHNACHTSBRÄUCHE UND GERICHTE IM ERZGEBIRGE
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL 3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE"

V středu dne 30. listopadu 2016 se uskutečnila nejen pro maturitní obor Veřejnosprání činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01), ale i pro obory Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) a Nástrojař (23-52-H/02) a Strojírenské práce (23-51-E/01) exkurze do dosud námi nenavštívené oblasti Svobodného státu Sasko - města Leipzig a jeho okolí v rámci udržitelnosti projektu CÍL3 "Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge".

Jednotlivé části exkurze  byly vhodně doplněné skupinovou práci s cílem aktivně se zapojit a zjišťovat informace v německém jazyce - historická fakta v kontextu, tradice minulosti a současnosti vhodně doplňovaly práci žáků, kteří v jednotlivých skupinách zjištovali např. fakta o památníku Bitvy národů, který připomíná bitvu u Lipska, v níž Prusko a jeho spojenci porazili Napoleona.

Po krátké prohlídce centra jsme navštívili tradiční vánoční trhy na náměstí Naschmarkt a v okolí Staré radnice, žáci doplňovali pracovní listy s recepty lipských tradičních pokrmů jako Leipziger Allerlei a Leipziger Lerchen, Součástí práce ve skupinách byly také úkoly zaměřené na literární symboliku Goethova Fausta a hudební dějiny města spojené s chlapeckým pěveckým Tomášským sborem a Johannem Sebastianem Bachem. Nechyběla ani návštěva atraktivní ZOO, která patří k jedné z nejnavštěvovanějších v Německu.

Všichni žáci se mají možnost učastnit soutěže s názvem "Lidé a kultura" o nejlepší vlastní fotografii. Fotografie musí být pojmenovaná a se sohlasem autora/ autorky.
Fotografie v co nejvyšším rozlišení prosím zasílejte do 15.12.2016 na adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  

Dov Dov Dov

Dov Dov Dov
Fotogalerie - © Mgr. Josef Dvořáček, Fotogalerie - © Mgr. Aleš Kváča, Fotogalerie - © Peter Weigel

Autor článku, publikace projektu: Peter Weigel

 

28.11.2016

STUDENTI TVOŘÍ SURREALISTICKOU POEZII

V týdnu 21. – 25. listopadu 2016 proběhla literární soutěž pro žáky V3 a V4. Žáci se nechali inspirovat látkou probíranou v hodinách českého jazyka a pokusili se sami vytvořit surrealistickou poezii. Výsledky byly překvapivé v pozitivním smyslu slova. Některé texty jsou velmi zdařilé, o čemž se můžete na těchto stránkách sami přesvědčit.

Nejlepší práce vytvořili: Pavla Parihuzičová, Alena Kaderová, Markéta Misalová, Jíří Waltera, Gabriela Šidlíková. Ale ani ostatní práce nebyly o moc horší. Většina prací je umístěna na nástěnce v 1. patře školy. Věřím, že jsme povzbudili studenty i v další podobné činnosti.  


Výsledky soutěže ..., Ukázky prací ...

Autorka článku: Mgr. Heda Jubánková

surrealismus
 

24.11.2016

STIPENDIA VE STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH ZŘIZOVANÝCH KARLOVARSKÝM KRAJEM OD 1. ÚNORA 2017

V příloze najdete Pravidla pro poskytování stupendií žákům vzdělávajícím se ve vybraných oborech ve středních školách zřizovaných Karlovarkým krajem platná od 1. února 2017.

Výše motivačního stipendia činí za každé pololetí školního roku
a) v 1. ročníku 1500,- Kč,
b) ve 2. ročníku 2000,- Kč,
c) ve 3. a 4. ročníku 2500,- Kč.

Výše prospěchového stipendia činí za každé pololetí školního roku ve všech ročnících 1000,- Kč.

Dokument ke stažení (.pdf)

Vedení školy

 

 

23.11.2016

VARIACE KNEDLÍKŮ – česká tradiční kuchyně …  - SPOLEČNÉ VAŘENÍ S BSZ ANNABERG-BUCHHOLZ 
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE" ...

Dne 23. listopadu 2016 se uskutečnilo další společné vaření německých a českých žáků z BSZ Annaberg-Buchholz - s cílem přípravy bramborové polévky, vepřové krkovice, bramborových knedlíků, houskových knedlíků z kynutého těsta a kysaného zelí.

Po společném vaření se žáci účastnili soutěže v házení palačinek a o nejlepší palačinku a v průběhu odpoledne využili příležitosti prohlédnout si gastronomický provoz lázeňského komplexu Spa Resort Sanssouci v Karlových Varech. Kromě gastronomického servisu mohli nahlédnout i do práce místních kuchařů, kteří byli oceněni na několika mezinárodních kulinářských soutěžích.

Dov Dov Dov
Více informací o projektu ...
, Fotogalerie - © Peter Weigel ...
, Fotogalerie - © Kateřina Budínová ...

Autor článku, publikace projektu: Peter Weigel
Autoři fotografií: Peter Weigel, Kateřina Budínová

 

22.11.2016

ADVENTNÍ SPECIALITA A PREZENTACE KULINÁŘSKÉHO PROHEJTU SOŠ a SOU NEDJEK
Vánočka ze sedmi pramenů
UDRŽITELNOST PROJEKTU CÍL3 "KULINÁŘSKÉ ZÁŽITKY V KRUŠNOHOŘÍ/ ERZGEBIRGE" ...

Dov Dne 22. listopadu 2016 probíhala od 14 hodin prezentace aktivit žáků a učitelů SOŠ a SOU Nejdek. Připravili tradiční vánoční recepturou vzorek místní speciality - vánočku ze sedmi pramenů. Od 14:00 vše začalo, zajímavosti a dovednosti z první pomoc doplnil projekt Kulinářské zážitky v Krušnohoří/ Erzgebirge, ve kterém žáci a učitelé dlouhodobě udržují kontakty se zahraniční školou v Německu, která vzdělává podobně oborově zaměřené absolventy.

Dnešní recepturu s žáky ověřila paní kolegyně Olga Remešová z Nových Hamrů. Expozici shlédlo několik desítek pracovníků včetně učitelů, se kterými jsme si navzájem vyměnili informace a poznatky a svých receptech na vánočku. Poděkování patří všem , kteří se podíleli na přípravě akce, která skončila až po 17. hodině. Prezentaci záchranářských technik provedl Mgr. Josef Dvořáček a Ing. Dana Vraná s kolegyněmi ze zdravotnické školy v Chebu.

Více informací o projektu ...

Autor článku a fotografie: Mgr. Josef Dvořáček

 

22.11.2016

VÝSLEDKY SOUTĚŽE V RYCHLOSTI A PŘESNOSTI PSANÍ NA POČÍTAČI PRO 1. a 2. ROČNÍK - 21.11.2016

V příloze najdete výsledky soutěže v rámci předmětu Technika administrativy, která probíhala na učebně 10.


Dov Dov

Více informací o předmětu ..., Výsledky soutěže v .pdf ...

Autorka článku: Ing. Ivana Schwarzová

   


Strana 12 z 14

Přihlášení

    Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Aktuálně ...

Praktická část MZ
11. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?