• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

26.6.2017

TURISTICKÝ KURZ 3. ROČNÍKU

Turistický kurz proběhl ve dnech 21. a 22. června 2017 na Mariánské u Jáchymova. Zúčastnila se ho třída V3 oboru Veřejnosprávní činnost se zaměřením na ochranu životního prostředí (68-43-M/01) s pedagogickým dozorem p. Mgr. Hedou Jubánkovou a p. Ing. Marcelou Polcarovou. Děti i paní učitelky si kurz náležitě užily.

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autorka článku a fotografií: Mgr. Heda Jubánková

 

23.6.2017

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ VÝUČNÍCH LISTŮ, VYSVĚDČENÍ O ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠCE
A EUROPASSŮ

Slavnostního předávání výučních listů se ujali ředitel školy Mgr. Josef Dvořáček, vedoucí OP Stará Role Ing. Dana Vraná a vedoucí učitelka OUV Ing. Marcela Polcarová. Od největšího zaměstnavatele v Karlovarském kraji žáci obdrželi drobné dárky.

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autorka fotografií: Mgr. Barbora Zindrová

 

20.6.2017

ÚSTNÍ ČÁST ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY OBORU OBORU STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY (65-51-E/01)

Ve středu dne 20. června 2017 se v prostorách OP Stará Role konala ústní část závěrečných zkoušek oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01).

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autor fotografií: Jiří Malý

 

19.6.2017

SOUTĚŽ V TECHNICKÉ DOKUMENTACI

Již tradičně proběhla koncem školního roku na naší škole soutěž v technickém kreslení. Zúčastnily se všechny tři ročníky technických oborů nástrojař a strojírenské práce („zámečníci“). Jako podklad pro soutěž jsme již opakovaně použili digitální učební materiál (DUM) „Soutěž v TD a výsledky“, který zpracoval učitel odborných předmětů pan Jiří Malý. Tento DUM lze najít na www.rvp.cz –> Digitální učební materiály –> DUM –> Odborné vzdělávání –> Technická odvětví –> Soutěž v TD a výsledky.

Žáci měli na výběr jednu ze tří součástí nakreslenou v kótovaném 3D pohledu (pro každý ročník jiné obtížnosti). Jejich úkolem bylo nakreslit tuto součást jako technický výkres ve všech potřebných pohledech a se všemi náležitostmi – žáci třídy N3 mohli alternativně použít kreslící program Inventor. Hodnocení prováděli učitelé odborných předmětů – p. Jiří Malý, p. Martin Daněk, p. Milan Kočan, p. Ing. Jan Švandrlík, p.Ladislav Taušner a p. Ing. Roman Zatloukal. Soutěže se zúčastnilo 6 tříd – nástrojaři z N1, N2, N3 a zámečníci z S1S, S2S a S3S. Hodnotila se jak technická správnost provedení výkresu, tak i úroveň grafického projevu žáků.

Vítězové v jednotlivých třídách:
S1S - Michal Beca
S2S - Jaroslav Kučera
S3S - Pavel Sliško
N1 - Tomáš Lát
N2 - Vít Poula
N3 - Jan Roppert


Vítězové obdrží věcné ceny. Smyslem této soutěže je posilování úrovně grafického projevu žáků, neboť jakkoliv postoupila technika a většina technických výkresů se v současnosti vytváří v CAD programech, stále zůstává v platnosti to, že technik se vyjadřuje obrázkem.


Vyhodnocení soutěže ke stažení ...

Autor článku: Ing. Roman Zatloukal

 

19.6.2017

ZVYŠOVÁNÍ KVALITY VZDĚLÁVÁNÍ STANTARDIZACÍ A ZLEPŠOVÁNÍM ŘÍDÍCÍCH PROCESŮ VE ŠKOLE

Cíle školy 2016/2017

Politika kvality


Směrnice pro řízení
dokumentů a záznamů

Autor článku: Mgr. Josef Dvořáček

 

14.6.2017

ÚSTNÍ ČÁST ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY OBORU NÁSTROJAŘ (23-52-H-/01)

Ve středu dne 14. června 2017 se v prostorách OP Stará Role konala ústní část závěrečných zkoušek oboru Nástrojař (23-52-H/01).

Dov Dov Dov
Fotogalerie ...

Autor fotografií: Jiří Malý

 

8.6.2017

"PO STOPÁCH PŘEDKŮ"
REGION 2017 - UDRŽITELNOST

Dne 8. června 2017 proběhla tradiční exkurze V1 v rámci ŠVP a předmětu Základy přírodních věd nazvaná „Po stopách předků“. Exkurze se zúčastnili žáci třídy V1 a průvodcovství se zhostili pedagogové Mgr. Josef Dvořáček a Mgr. Aleš Kváča. Celá skupina navštívila muzeum těžby cínu v Horní Blatné, kde byly v expozici vysvětleny některé souvislosti a zajímavosti. Pěkná cínová pera z Krušných hor byla nalezena při hledání pokladu v potopených vracích v západních pobřežních vodách Evropy, až sem se dostal cín z Horní Blatné. Následovala návštěva Vlčích jam a několik poznávaček bylin a nerostů. Každý obdržel kousek cínovce přímo z žíly ve Vlčí jámě. Po špionážní hře a návštěvě rozhledny na Blatenském vrchu jsme po žluté turistické trase přešli podél Blatenského vodního příkopu do místa dědičné štoly Vavřinec, kde jsme na ohni opekli maso a hodnotili znalost bylin. Odpoledne jsme si na náměstí zahráli hru - kimovku, pak už konečně přijel náš vlak, totiž autobus, kterým jsme odjeli do Nejdku, kde exkurze začala i končila. Během exkurze proběhlo vše podle plánu, pěkné počasí umožnilo prožít hezké chvíle v revíru těžby cínové rudy.

Dov Dov Dov

Fotogalerie - © Mgr. Josef Dvořáček, Mgr. Aleš Kváča ...

Autor článku a fotografie: Mgr. Josef Dvořáček

 

8.6.2017

JAK NASTARTOVAT SVOJI KARIÉRU?

Dov Společnost LMC, provozovatel pracovních portálů Jobs.cz a prace.cz, pořádá již 17. rokem pod značkou Jobs.cz online veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy - v letošním roce i se zaměřením právě na absolventy středních škol.

Více informací: mesicabsolventu.cz

V rámci online veletrhu si studenti a absolventi mohou od 22. května 2017 vybírat z nabídek zaměstnání či jiné spolupráce u více než 30 firem z celé České republiky. Za zmínku stojí určitě společnosti jako televize Nova, ČEZ, Raiffeisenbank, ŠKODA Auto, Ernst&Young, Valeo, IKEA Česká republika a další.

Autor článku: Mgr. et Bc. Tomáš Babický

 

7.6.2017

STRETECH 2017 - ČVUT PRAHA
Prezentace prací studentů středních škol

Letošní již 11. ročník se konal v obvyklých prostorách školy ČVUT Praha. Účast mnoha škol zaručovala konkurenci, ve které se naši žáci neztratili – naopak úspěšně prezentovali naši školu i svoje znalosti, vědomosti a dovednosti. Žáci N1 (obor Nástrojář - 23-52-H/01) Jan Schuster a Tomáš Lát prokázali, že jsou výborní v oblasti programování v programu F 2000. Naše účast se nesla v duchu ukázky možností CNC frézky Merkur, kterou naši žáci skvěle ovládají. CNC frézka Merkur je didaktická pomůcka, která simuluje práci běžného CNC stroje. Žáci se na ní učí programování i obsluhu strojů CNC, bez kterých se budoucnost neobejde.

O ukázku práce CNC frézky Merkur byl velký zájem, přišlo se podívat mnoho žáků i pedagogů z různých škol i zástupců odborné veřejnosti. Naši žáci byli vedeni pedagogy panem Jiřím Malým a Ladislavem Taušnerem. I my sami jsme se se zájmem podívali na výrobky ostatních škol a celou konferenci vnímáme jako cennou zkušenost. Děkujeme všem účastníkům za vzornou reprezentaci školy i bezproblémový průběh akce
.

Autor článku: Ladislav Tašner
Autor fotografií: Jiří Malý

Dov Dov Dov

Fotogalerie ..., Více informací ...

 

7.6.2017

ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY OBORU NÁSTROJAŘ (23-52-H-/01)

Dov Dov Od úterý 7. června 2017 probíhají  v  tříletém učebním oboru Nástrojař (23-52-H/01), o jehož absolventy je mezi firmami velký zájem, závěrečné zkoušky.

Při kontrole průběhu praktické závěrečné zkoušky navštívil strojírenské  pracoviště odborného výcviku  SOŠ a SOU Nejdek ředitel školy p. Mgr. Josef Dvořáček a vedoucí učitelka odborného výcviku Ing. Marcela Polcarová.

Žáci pod vedením zkušeného učitele odborného výcviku p. Milana Kočana zhotovují Rejsek-pravítko.

Autor článku: Mgr. Josef Dvořáček
Autorka fotografií: Ing. Marcela Polcarová

 

5.6.2017

RANČ DĚPOLTOVICE
EXKURZE 1. ROČNÍKU OBORU STRAVOVACÍ A UBYTOVACÍ SLUŽBY (65-51-E/01)

Dne 5. června 2017 navštívili žáci 1. ročníků oboru Stravovací a ubytovací služby (65-51-E/01) s učitelkami p. Michaelou Kaštánkovou Pecháčovou a p. Kateřinou Budínovou Ranč v Děpoltovicích - Agroturistické centrum Pegas. Toto centrum bylo zařazeno mezi zajímavé místo a obdrželo turistickou známku NO. 1582.
Přinesli jsme jim různé pamlsky, jako jsou suchý tvrdý chléb, mrkvičku, které jsme jim za odměnu mohli dávat. Někteří žáci měli nejdříve obavy, protože kůň na živo je docela velké zvíře. Strach pokořili a nemohli se odtrhnout. Dále lektorka dala možnost se svést na koni a k našemu překvapení bylo i dost zájemců. Nakonec ani p. učitelka Kateřina Budínová neodolala a se ctí se tohoto zážitku zhostila. Viděli jsme také průběh tréninku. Usoudili jsme, že je to velká krása, když se to umí, ale zároveň velká dřina a starost. Centrum pomáhá také dětem s různým handicapem. Dojíždí např. do Chodova do centra „Mateřídouška“, kde se děti vozí, sahají na zvířata (hypoterapie). Je to záslužná činnost a velký klobouk dolů. Byl to pěkný den, my jsme žáky poznaly i z jiného úhlu, nakonec i oni nás. A o to jde. Lépe se poznat, ukázat jim sepětí s přírodou a vlastně lidský původ.

Dov Fotogalerie ...

Autorka článku a fotografií: Michaela Kaštánková Pecháčová

 

2.6.2017

JEDNOTNÁ ZÁVĚREČNÁ ZKOUŠKA
UČEBNÍ OBORY - PÍSEMNÁ ČÁST

Dov  Dov Dov
Fotogalerie ...

Autor fotografií: Jiří Malý

 


Strana 10 z 16

Přihlášení

    Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module

Aktuálně ...

KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE?
27. září 2018


KONTAKTY | NABÍZÍME VÁM ... | VIDEA ŠKOLY ...ŽIVÝ KRAJ

Škola interaktivněUlti Clocks content

Anketa

Jaký zdroj informací o škole Vás nejvíce oslovuje?